Прес-конференція «Напівмарафон Верховної Ради. Що встигли парламентарі за половину строку?»

Добігає кінця шоста сесія Верховної Ради, де народні депутати демонструють різні рівні відвідування, голосування та активності. Громадянська мережа ОПОРА відстежила діяльність парламентарів із листопада 2014 року до червня 2017 року, що становить половину строку українського парламенту. Так, за два з половиною роки діяльності Верховної Ради VIII скликання в стінах парламенту не знайшлося жодного депутата, який взяв би участь у всіх без винятку голосуваннях. Всього за цей період депутати 9 938 разів голосували за винесені на розгляд парламенту питання порядку денного. Беззаперечними аутсайдерами є шість народних обранців, які пропустили понад 90% усіх голосувань у Верховній Раді.

Як народні депутати відвідують засідання парламенту та комітетів? Наскільки вони дисципліновані у своїх голосуваннях? Чому парламентарі передають слово заміть висловлення своєї позиції? Чи пов’язане виділення субвенцій з державного бюджету для розвитку територій з політичною лояльністю народних депутатів із цих округів? На всі ці запитання можна буде почути відповідь на прес-конференції 19 липня об 11:30.

У заході візьмуть участь:

  • Анатолій Бондарчук, керівник проекту ОПОРИ в рамках Програми РАДА;
  • Андрій Токарський, аналітик ОПОРИ;
  • Захар Колісніченко, громадський консультант ОПОРИ.

Під час заходу представники Громадянської мережі ОПОРА підбиватимуть підсумки роботи депутатів протягом половини строку VIII скликання Верховної Ради, представлять дослідження щодо діяльності та аналізу стану прозорості парламентських комітетів. Крім того, учасники обговорення піднімуть питання дисциплінованості голосувань депутатів та виділення субвенцій з державного бюджету.

Прес-конференція відбудеться 19 липня (середа) об 11:30, УНІАН (вул. Хрещатик, 4).

Реєстрація учасників відбуватиметься на місці за редакційними посвідченнями.

Захід відбудеться за ініціативи Громадянської мережі ОПОРА в рамках Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа та партнерами. 

За додатковою інформацією звертайтеся:

Катерина Жемчужникова, прес-секретар ОПОРИ

тел.: 0662701713

e-mail: kzh@opora.org.ua

 

Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер