За круглим столом обговорено проект нової редакції закону про держслужбу

Пон, 23/02/2015 - 18:00

Комітет ВР з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування спільно з Національним агентством України з питань державної служби провели круглий стіл для обговорення проекту нової редакції Закону України "Про державну службу". Згідно з прес-релізом до заходу, проект закону був добре прийнятий громадським середовищем і схвально оцінений програмою SIGMA – спільною ініціативою ЄС та ОЕСР на підтримку удосконалення врядування та управління.

Майже 90 учасників заходу включали народних депутатів, представників державних органів, українських і міжнародних неурядових організацій, навчальних та наукових закладів.

Вів засідання круглого столу голова комітету Сергій Власенко. Голова Нацдержслужби Костянтин Ващенко презентував законопроект, а старший радник SIGMA Джуліо Набаїш — експертну оцінку програми.

Подальше обговорення здебільшого зосередилося на трьох питаннях: сфера застосування законодавства про державну службу, система управління державною службою та оплата праці й пенсійне забезпечення державних службовців.

У прес-релізі підкреслена важливість заходу, оскільки врегулювання на законодавчому рівні правового статусу державного службовця та механізму реалізації громадянами права на рівний доступ до державної служби, що базується на їхніх особистих здібностях і досягненнях (заслугах), має привести до якісних змін інституту державної служби, підвищити ефективність діяльності органів влади".

Серед основних новел законопроекту — розмежування політичних та адміністративних посад, запровадження конкурсного відбору на державну службу включно з вищими посадами, поєднання системи винагород з оцінкою роботи та інші.

Як повідомив пан Власенко, за підсумками роботи круглого столу комітет з держбудівництва 4 березня планує схвалити низку рекомендацій вищим органам влади в Україні.

На думку Бориса Беспалого, експерта програми USAID RADA і колишнього народного депутата, законопроект загалом є якісним, "незрівнянно кращим за чинний", тож його варто якнайшвидше прийняти. "Звісно, він не ідеальний, і ми внесли до нього десятки пропозицій".

"При наданні публічних послуг органам державної влади й місцевого самоврядування слід заборонити отримувати від клієнтів інформацію, яку держава, орган місцевого самоврядування вже має. Таку інформацію хай отримують не від клієнта, а від інших органів влади", — зауважив пан Беспалий. Він додав, що якнайшвидше й якнайширше запровадження цього принципу до введення в дію цього закону створить у суспільстві позитивне тло і для проходження законопроекту, і для ставлення до держслужби і держслужбовців.

Він також наголосив, що запровадження цього принципу передбачене Коаліційною угодою на перший квартал цього року. "Загалом кажучи, це було б потужним поштовхом адмінреформі й перебудові всієї публічної служби на сучасних засадах", — сказав пан Беспалий.

Круглий стіл було організовано за підтримки програми USAID RADA, а також Представництва ЄС в Україні, швейцарсько-українського проекту DESPRO, програми Ради Європи "Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні, ГО "Правова Україна" та ініціативи SIGMA.