Зміни до Регламенту Верховної Ради України, прийняті, починаючи з 29.08.2019 року

Володимир Крижанівський, старший консультант Програми USAID РАДА, народний депутат України 1-го скликання
Пон, 27/04/2020 - 17:15

Підписані Президентом України закони про зміни до Регламенту ВРУ (починаючи з 29 серпня 2019)

 

1. № 39-IXВнесені  зміни в Регламент у зв’язку з прийняттям Закону "Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)». Вилучені статті 172-188 Регламенту.

2. № 162-IXВнесені зміни, що стосуються запровадження плану законопроєктних робіт.

3. № 163-IXВнесені зміни до частини першої статті 116 з метою запобігання застосування процедури повторного першого читання.

4. № 196-IXВнесені зміни про реєстрацію народних депутатів перед засіданнями шляхом натискання клавіші «за». Встановлено критерій реєстрації присутності  народних депутатів на пленарному засіданні. Для нарахування заробітної плати депутат має взяти участь в 70 % голосувань на пленарному засіданні.

5. № 206-IXВнесені зміни до процедури внесення запитів. Передбачено оголошення  не більше 10 запитів на одному засіданні від одного депутата. Можуть вноситися запити від групи депутатів та від комітетів.

6. № 207-IXВсі супровідні документи надаються засобами єдиної автоматизованої системи. Зміни до ст. 99: на обґрунтовану  вимогу депутата супровідні документи можуть надаватися і в паперовій формі.

7. № 305-IXВнесена стаття 232-1, якою передбачено щорічне звітування Директора Державного бюро розслідувань.

8.  № 388-IX - Вилучено положення про розгляд питання про притягнення до відповідальності Голови Верховної Ради, а також вилучена глава 35 «Розгляд питань про згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт народного депутата  України» в зв’язку з внесенням змін до статті 80 Конституції України щодо зняття недоторканості з народних депутатів України».

9.  № 394-IXВилучена з Регламенту стаття 208-3 про порядок формування Конкурсної комісії з добору парламентом кандидатів на посади членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

10. № 404-IXПередбачені зміни, що стосуються посилення  відповідальності за неособисте голосування. Передбачена відеофіксація Апаратом ВР пленарних засідань парламенту. Передбачено застосування норми Кримінального Кодексу про штраф від 5 до 10 тисяч неоподаткованих мінімумів за умисне голосування за іншого депутата.

11. № 469-IX - Передбачений повний перехід на систему електронного документообігу в парламенті.

12. № 524-IX  Передбачені редакційні зміни в зв’язку прийняттям закону «Про запобігання корупції».

13. № 561-ІХ Згідно з документом, у разі подання до з-ту, що готується до другого читання (крім проекту кодексу, з-ту, що розглядається Верховною Радою за спеціальною процедурою), пропозицій, поправок у кількості, що у п’ять разів або більше перевищує кількість статей проекту первинного законодавчого акта чи кількість пунктів проєкту про внесення змін до первинних законодавчих актів, але не менш як 500 пропозицій, поправок, такий законопроект може розглядатися за особливою процедурою.