Матеріали Європейського інформаційно-дослідницького центру

Діяльність парламентських комітетів з питань молодіжної політики та спорту

Діяльність комітетів з питань молодіжної політики та спорту Литва

У парламенті Литви відсутні комітети, які займаються питаннями сім’ї, молоді, спорту, туризму, оскільки кількість та компетенції комітетів відповідають кількості та компетенціям Міністерств. Втім, відповідно до положень Регламенту Сейму Республіки Литва, члени парламенту мають право створювати тимчасові комісії з короткострокових або вузько спеціалізованих питань (ст. 25). Відтак, у Сеймі функціонує Комісія з питань молоді та спорту, цілями якої є:

Контроль за діяльністю органів місцевого самоврядування (іноземний досвід)

Упродовж двох останніх десятиліть у країнах Європи спостерігається тенденція до більшої децентралізації і автономії органів місцевого самоврядування.

Цей перехід до перерозподілу повноважень місцевим органам влади пояснюється двома причинами:

1) зростанням потреби в демократiї на мiсцевому рiвнi;

2) розосередженням фiнансово-бюджетних функцiй, якi передаються від центру до органів влади на місцях.

Слід зазначити, що ефективність діяльності місцевого самоврядування забезпечується багатьма чинниками, серед яких найважливішу роль відіграє контроль. 

Захист прав інвесторів житлового будівництва в країнах ЄС

У країнах Європи, на відміну від України, випадки із «заморожуванням» будівництва є поодинокими, оскільки формат роботи забудовників в Європі передбачає участь банку у фінансуванні проекту. Банк, видаючи кредит, здійснює повну перевірку позичальника та на етапі реалізації проекту контролює цільове використання коштів. Крім того, в європейських країнах обов'язковою умовою є страхування ризиків забудовника.  

Процедури отримання дозволу на посвідчення водія в країнах ЄС

Естонія

З квітня 2015 року лікарі видають електронні медичні довідки, які вносяться в базу Дорожньої адміністрації. Для отримання довідки необхідно заповнити на порталі для пацієнтів (Patsiendiportaal) медичну декларацію щодо стану здоров’я та записатися на прийом до лікаря для підтвердження стану здоров’я. Після заповнення лікарем електронної довідки вона автоматично надсилається до реєстру дорожнього руху, і для подання довідки не потрібно особисто приходити в Департамент шосейних доріг. 

Надання послуг за місцем реєстрації (досвід країн-членів ЄС)

Розглянуті питання:

1)Чи залежить вартість комунальних послуг від кількості мешканців у житлі (електроенергія, холодне та гаряче водопостачання, опалення, газопостачання, водовідведення та каналізація, вивезення сміття, обслуговування будинку та прибудинкової території)? (Таблиця 1).

2) Вимоги до терміну проживання у певній місцевості, щоб особа мала право голосувати та/або висувати свою кандидатуру на місцевих та парламентських виборах. Який орган перевіряє тривалість проживання? Яка процедура перевірки тривалості проживання? (Таблиця 1)

Законодавче регулювання археологічних досліджень в Україні й закордоном

Чітко визначеного законодавчого регулювання екологічних аспектів археологічних досліджень в Україні не знайдено. Розглянувши законодавство таких країн, як Польща, Чехія, Словаччина, Латвія, Австрія, Фінляндія, окремого закону, який регулює археологічну діяльність не знайдено. Забезпечення археологічної діяльності в розглянутих країнах є частиною закону, що регулює питання охорони культурної спадщини.

Реєстрація місця проживання (досвід скандинавських та прибалтійських країн)

У проаналізованих країнах реєстрація місця проживання означає реєстрацію за фактичним місцем проживання незалежно від того, в чиїй власності знаходиться дане житло. Зареєстроване місце проживання не дає людині жодних прав розпоряджатися нерухомістю або неправомірно вселятися в неї. Успадковувати майно тільки на підставі декларації не можна. 

Габаритно-вагові норми при завантаженні транспортних засобів, штрафи за їх перевищення та способи контролю (досвід ЄС, США та Канади)

Перевантажені великогабаритні транспортні засоби збільшують знос дорожнього покриття. Наприклад, у США близько 20% всіх пошкоджень доріг викликано саме перевищенням допустимих вагових норм транспорту. У Данії перевантажені великогабаритні транспортні засоби складають 10-15% від усіх вантажних автомобілів.

Моделі функціонування залізничних перевезень. Огляд іноземного досвіду

У відкритих джерелах відсутня інформація про проведення експертного аналізу функціонування моделі української залізниці. Частково поставлене питання розглядається у наукових журналах економічного спрямування та у статтях окремих експертів.

Сторінки