Міжнародний досвід законодавчого регулювання діяльності колекторських компаній

Професійна діяльність стосовно повернення простроченої заборгованості існує досить давно і є невід’ємною частиною фінансових систем багатьох країн. Так, у США колекторська діяльність регулюється окремими законами як на федеральному рівні, так і на рівні штатів. У Великобританії та Німеччині немає конкретного законодавства, що регулює колекторську діяльність, але у Великобританії регулювання здійснює Управління з фінансового регулювання та нагляду, а в Німеччині повернення заборгованості здійснюється відповідно до Цивільного Кодексу та Закону Про позасудові юридичні послуги. У Канаді колекторська діяльність регулюється законодавством провінцій та територій. Для здійснення колекторської діяльності у Великобританії, Німеччині та Канаді колекторські агентства повинні отримати ліцензію.

Колекторська діяльність – це процес здійснення виплат боргів фізичних та юридичних осіб. Організації, що спеціалізуються на колекторській діяльності, відомі як колекторські агентства або агенти зі стягнення боргів - колектори. Більшість колекторських агентств працюють як агенти кредиторів та збирають борги за плату або відсоток від загальної суми заборгованості.

Види колекторських агентств:

- First-party agencies (колекторські агентства, що працюють з першим розміщенням), колекторські агентства, які є окремими відділами або дочірніми фірмами компаній, яким потрібно повернути заборгованість.

- Third-party agencies – окремі агентства, що працюють за контрактом/по найму для повернення боргів компанії, що найняла від її імені та за певну плату.

- Покупці боргів (Debt buyers) – купують борг з відсотками від його вартості, а потім намагаються його повернути/забрати. Кожна країна має власні правила та норми щодо них. 

файл публікації: 

Тип матеріалів: 

Відповіді на запити