Матеріали партнерів

Державні субвенції: хто скільки «напросив» на округ

Дуже часто народні обранці в соціальних мережах і на зустрічах з виборцями хизуються тим, що “привели” гроші на округ. Ми вирішили розібратися в тому звідки беруться ці кошти. Таким чином і натрапили на Постанову Кабінету Міністрів №395 щодо надання у 2016 році субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, яку і проаналізували. Крім того, ми з’ясували, що роблять народні депутати, щоб ці кошти отримати.

Рейтинг діяльності 88 депутатів-мажоритарників у липні 2017 року

За сукупністю усіх показників депутатської активності в липні 2017 року лідирує Максим Бурбак з Чернівецької області (фракція політичної партії "Народний фронт"). Протягом останнього місяця він не пропустив жодного пленарного засідання, зареєстрував 2 проекти постанови та 2 законопроекти. Один із попередньо поданих Максимом Бурбаком законопроектів, у липні став чинним актом. Депутатом було подано 1 запит щодо проблеми округу та 14 разів він виступав під час пленарних засідань. У порівнянні з іншими місяцями, дещо менше проявлялась активність депутата в окрузі.

Рейтинг діяльності 88 депутатів-мажоритарників у червні 2017 року

Протягом останніх чотирьох місяців декілька народних депутатів стабільно демонструють високі показники активності й регулярно займають високі позиції в рейтингу ОПОРИ.  Зокрема, це представники фракції партії «Блок Петра Порошенка» Роман Мацола, Андрій Шинькович, Іван Рибак і фракції партії «НАРОДНИЙ ФРОНТ» Михайло Бондар та Максим Бурбак. 

А як у них? Організаційна структура апарату парламенту

Стрімкий розвиток культури парламентаризму сприяє змінам у функціонуванні парламентського апарату, зокрема перегляду його нормативно-правового регулювання, організації структурних підрозділів, підвищенню якості та ефективності роботи за допомогою впровадження інформаційно-комунікаційних технологій, посиленню контролю з боку ЗМІ та громадськості. У цьому контексті гол

Зміна балансу сил у комітетах: коаліція взяла під контроль Антикорупційний комітет

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала, чи змінився баланс сил в парламентських комітетах між коаліцією та опозиційними політичними силами після входження до них 25 нових депутатів.

А як у них? Дотримання етичних норм та стандартів поведінки

Негідна поведінка депутатів у Верховній Раді України є досить поширеним явищем, що свідчить про незрілість політичної системи та низький рівень політичної культури народних обранців. Моніторингова місія Європейського парламенту на чолі з Петом Коксом у 2016 році визначала наступні проблеми у стандартах роботи депутатів:

  • негідна поведінка у сесійній залі (неповага до виступів колег, відсутність дисципліни);
  • неперсональне голосування («кнопокодавство»);
  • відсутність на робочому місці без поважних причин;
  • порушення Регламенту та інших процедурних вимог підготовки законопроектів;
  • випадки продажу голосів;
  • використання мандата для лобіювання своїх бізнес-інтересів.

КОМІТЕТИ ПРОДОВЖУЮТЬ ВРАХОВУВАТИ ПРОПОЗИЦІЇ ОПОРИ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ ПРОЗОРОСТІ ЇХНЬОЇ РОБОТИ

Громадянська мережа ОПОРА в рамках Програми USAID РАДА продовжує працювати над підвищенням рівня прозорості роботи парламентських комітетів. Вже 8 з 27 комітетів звернулися та отримали детальні рекомендації щодо того, як підвищити прозорість роботи комітетів, та стосовно інформації, яка має розміщуватися на їхніх веб-сайтах. Частина рекомендацій комітетами вже врахована.

24 січня 2017 року під час Координаційної зустрічі представників Програми USAID РАДА з головами секретаріатів комітетів Верховної Ради України Громадянська мережа ОПОРА презентувала методологію дослідження рівня прозорості роботи парламентських комітетів.