Посібник «Міжнародна практика щодо організації та роботи парламентських дослідницьких служб»

23/06/2020

Забезпечені ресурсами парламентські дослідницькі служби є однією зі складових ефективного парламенту. Вони мають особливу цінність як джерело незалежного, нейтрального та неупередженого аналізу. Вони пропонують безпечний простір, де парламентарі від усіх політичних партій можуть ставити питання та отримувати відповіді, яким можна довіряти. Вони сприяють незалежності парламенту, забезпечуючи перевірку реальності перспектив, запропонованих виконавчою гілкою влади, лобістськими групами та новинними ЗМІ. Аналіз, який вони проводять, потрібен для інформаційного забезпечення виконання парламентом законодавчої та контрольної функцій, надаючи парламентарям інформацію, необхідну для якісного виконання їхньої роботи.

Видання «Міжнародна практика щодо організації та роботи парламентських дослідницьких служб має на меті допомогти парламенту розвинути свою дослідницьку спроможність. У ньому описано складові елементи успішних парламентських служб на основі досвіду людей, котрі керують такими службами.

Посібник «Міжнародна практика щодо організації та роботи парламентських дослідницьких служб» був створений фахівцями Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ (International Federation of Library Associations and Institutions – IFLA). Його переклад на українську мову здійснений за підтримки Програми USAID РАДА.

Файл публікації: