18-20 лютого Програма USAID РАДА провела ряд заходів в Сумах в рамках проекту Модельний округ

Птн, 22/02/2019 - 18:30

Одним з напрямків діяльності Програми USAID РАДА є впровадження проекту «Модельний округ», який покликаний створити найбільш ефективну модель комунікації та взаємодії народних депутатів з виборцями.

В рамках проекту за сприяння Програми USAID РАДА розроблено та проводиться тренінг для народних депутатів та помічників-консультантів на тему «Діяльність народного депутата та його команди». 19-20 лютого Програма USAID РАДА провела тренінг для команд народних депутатів Олександра Сугоняко та Олега Медуниці. Під час тренінгу учасники ознайомились, закріпили та структурували знання щодо правової основи та форм роботи народних депутатів у Верховній Раді та виборчому окрузі, правової основи діяльності помічників народного депутата та їх основних функцій, правової основи діяльності Верховної Ради України, її структурою та формами роботи, визначили основні форми діяльності та обов’язки народного депутата у виборчому окрузі, цільові групи, з якими взаємодіє народний депутат та шляхи такої взаємодії та ін.

Участь у тренінгу також взяли працівники Управління по зв'язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради, яке надалі інституціоналізує напрацювання проекту Модельний округ у Верховній Раді.

В рамках заходів було також проведено окремі зустрічі з народними депутатами Олександром Сугонякою та Олегом Медуницею під час яких обговорили питання взаємодії депутата з виборцями, роботи в окрузі, кращих практик та потреб для покращення комунікації і взаємодії, а також допомоги, яку може надати Апарат Верховної Ради в цьому процесі.

Також 18 лютого було проведено фокус-групу з представниками різних категорій виборців: представники НУО, медіа, органів місцевого самоврядування, бізнесу. Метою фокус-групи було виявити стан справ, кращі практики, потреби у комунікації та співпраці виборців з народними депутатами а також допомоги у покращенні такої взаємодії, яку може надати Апарат Верховної Ради.

Як відомо, у Верховній Раді обговорюється ідея створення в Апараті Верховної Ради окремого структурного підрозділу, який сприятиме депутатам у їхній роботі в окрузі і зв’язку з виборцями. На сьогодні вже погоджено перші кроки до створення такого підрозділу на базі Управління по зв'язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Апарату ВР.