Депутати Польщі та України обговорили парламентську діяльність та комунікацію з виборцями

Птн, 15/05/2020 - 18:00

Програма USAID РАДА провела онлайн-зустріч депутатів України та Польщі. Учасники обговорили широкий спектр питань. Вони стосувались особливості роботи парламентів двох країн, зокрема в умовах карантину.

Досвідом роботи в окрузі та спілкування з виборцями ділились Павел Коваль, депутат Сейму Республіки Польща, та Микола Княжицький, народний депутат України.

Павел Коваль зазначив, що під час пандемії взаємодію з виборцями вдалось ефективно налагодити за допомогою технічних засобів. Для цього використовувались різні інструменти: Skype, Zoom, соціальні мережі, електронна пошта тощо.

Також польський депутат розповів про співпрацю з міжнародними організаціями, які займаються охороною здоров’я, про роль парламентарів у забезпеченні потреб медичних закладів у обладнанні в ситуації пандемії.

Крім цього, він зупинився на питаннях організації роботи команди депутата.

«Мої помічники здійснюють моніторинг ситуації, допомагають визначити, яка зі сфер потребує мого втручання. Це переважно соціальні питання»,– зазначив Павел Коваль.

Микола Княжицький звернув увагу учасників на зміни в роботі Верховної Ради, які стались внаслідок пандемії. Зокрема, він повідомив про проведення позачергових засідань. Також у своєму виступі він висвітлив питання наповнення бюджету, співпраці з МВФ, підтримки дрібних та середніх підприємців.

Крім цього, народний депутат розповів про особливості спілкування з виборцями в умовах карантину, про співпрацю з громадськими організаціями та роботу в окрузі.

«Ми дуже багато спілкувались з лікарями і організовували благодійну допомогу на Львівщині та Івано-Франківщині. І це було дуже важливо для нас, коли ми в Києві обговорювали способи підтримки лікарів»,– розповів Микола Княжицький.

У заході також взяла участь Валентина Рудковська, заступниця керівника Управління по зв'язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради України. Вона інформувала учасників про проект «Модельний округ», який Програма РАДА впроваджує за підтримки Апарату ВР і який спрямований на покращення комунікації народних депутатів з виборцями в округах. Валентина Рудковська висловила надію на інституалізацію цієї діяльності  в межах Апарату.

«Наше Управління як структурний підрозділ Апарату ВР має всебічно забезпечувати діяльність народних депутатів і парламенту в цілому. Наразі ми напрацювали бачення кроків для організації такої діяльності в округах»,– зазначила вона.

Захід відбувся в рамках проекту Програми РАДА «Твіннінг округів: кращі практики країн Східної Європи та Балтії»

Програма USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво» виконується Фондом Східна Європа і реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).