Експерти обговорили Індекс законодавчого процесу

Птн, 28/02/2020 - 19:30

Програма USAID RADA провела експертну зустріч для підбиття підсумків проведеного опитування та формування Індексу законодавчого процесу.

Участь у зустрічі, зокрема, взяли Аркадій Нижник, перший заступник керівника Головного юридичного управління Апарату ВРУ, Юлія Кириченко, співголова Ради Реанімаційного Пакету Реформ, Ігор Жданов, голова ревізійної комісії Центру Разумкова, Руслан Гаврилюк, голова Національного екологічного центру України, Вячеслав Рой, голова Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, Надія Шувар, керівниця напряму "Верховенство права" Центру демократії та верховенства права, Марія Гелетій, заступниця директора Проекту USAID "Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства в Україні", представники IFES  та Апарату ВРУ.

Опитування було проведено за результатами роботи першої та другої сесії парламенту ІХ скликання. Його метою була оцінка якості законодавчого процесу в парламенті України шляхом експертного оцінювання окремих складових законодавчого процесу.

Участь в опитуванні протягом лютого прийняли 42 респонденти, включно із представниками Апарату Верховної Ради, відомі незалежні експерти, представники громадських організацій, колишні та діючі народні депутати з різних політичних сил, а також представник Посольства США.

Таке опитування стало першим для 9-го скликання ВРУ. Така оцінка відбувається за методологією USAID з року в рік по-сесійно.

До сфери уваги експертів під час оцінки роботи парламенту були запропоновані не тільки традиційні сфери економічної, соціальної, правової політики, а також такі актуальні напрями як євроінтеграція та діджиталізація.

У цілому, Індекс законодавчого процесу підвищився на 7% в порівнянні з останньою сесією Верховної Ради України 8-го скликання.

Відповідно до оцінок експертів, суттєво зросла ефективність роботи комітетів, покращилась співпраця парламенту з Урядом – на 10%, на цілих 24% збільшився рівень дотримання парламентських процедур та регламенту ВРУ, а також дещо підвищилась прозорість та залученість громадян до законодавчого процесу.

В той же час, майже всі опитані експерти відзначили зниження якості підготовки з-тів та супровідних документів.

Захід відбувся 28 лютого 2019.