Фахівці Дослідницької служби Конгресу США розповіли про особливості роботи служби

Птн, 29/05/2020 - 14:15

Програма USAID РАДА провела онлайн-сесію з вивчення досвіду Дослідницької служби Конгресу США.

Захід відбувся 28 травня за участі міжнародних експертів.

Відкриваючи зустріч, керівник Апарату Верховної Ради України Вячеслав Штучний відзначив потребу у створенні дослідницької служби в українському парламенті. Він також розповів про роботу, яку веде Апарат задля створення такої інституції.

«Наразі це найактуальніше питання. Звісно, за зразок ми беремо Дослідницьку службу Конгресу США, з досвідом роботи якої я ознайомився особисто. Наразі я надав доручення Інституту Законодавства Верховної Ради України вивчити питання створення дослідницької служби на базі Інституту законодавства, а також тренінгового центру. Ми очікуємо на пропозиції з цього питання. До часу внесення законопроекту про парламентську службу, а це має відбутися за декілька місяців, напрацюємо моделі та шляхи створення дослідницької служби у Верховній Раді України на базі Інституту законодавства або як окремої структурної одиниці», ‒ зазначив Вячеслав Штучний.

При Верховній Раді України діє Інформаційно-дослідницький центр, підтримку якому надає Програма USAID РАДА. Він є прототипом дослідницької служби та надає народним депутатам аналітичну інформацію з різних питань.

Директор Програми РАДА Ігор Когут підтвердив готовність Програми підтримати створення інформаційно-дослідницької служби у складі Апарату Верховної Ради України, яка, окрім інформаційно-аналітичної підтримки при розробці законопроектів, значно посилить і виконання контрольної функції Верховної Ради України.

Про особливості роботи Дослідницької служби Конгресу США розповіли учасникам заходу Стівен Даґадакіс, керівник Офісу конгресових програм та комунікацій Дослідницької служби Конгресу, Валерія Гейтсгусен, виконуюча обов’язки керівника наукових досліджень у секції законодавчих та бюджетних процесів, Корі Вельт, спеціаліст з питань досліджень європейського напряму, зокрема досліджень з питань України, та Джулія Кім, менеджерка секції досліджень Європи та Америки.

Народні депутати України, керівники секретаріатів комітетів та фракцій, структурних підрозділів Апарату ВР можуть замовити інформаційну довідку Інформаційно-дослідницького центру Верховної Ради України (ІДЦ), заповнивши Google-форму за посиланням https://forms.gle/trY3XtQMbUAEguNE8.

Захід був організований Програмою USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», яка виконується Фондом Східна Європа і реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).