Ґендерні уповноважені проаналізували люстраційне законодавство

Чтв, 02/04/2015 - 18:30

Проект USAID "Справедливе правосуддя" та Програма USAID РАДА разом з ґендерними уповноваженими Верховної Ради України, а також представниками Міністерства юстиції та Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів загальних судів провели дводенну робочу зустріч для ґендерно-правової експертизи нормативно правових актів у сфері люстрації.

Тридцять чотири учасники заходу розглянули Закони України "Про відновлення довіри до судової влади", "Про очищення влади" та відповідні нормативно-правові акти на їхню відповідність принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Важливість аналізу саме люстраційного законодавства підкреслила народний депутат Ірина Суслова: "Від того, наскільки якісним зараз буде закон про очищення влади, залежить те, як буде жити країна далі".

Поряд з цим зустріч мала на меті підвищити обізнаність органів, що здійснюють перевірку, про концепції ґендеру. Головний експерт заходу, консультант USAID РАДА з ґендерних питань Олена Суслова, розповіла учасникам про концепції ґендеру та ґендерного інтегрування.

Учасники також обговорили питання включення ґендерного компоненту в процес люстрації.