Година запитань-відповідей для секретаріатів комітетів щодо електронних систем ВР

Птн, 05/02/2021 - 17:00

Програма USAID РАДА разом з Управлінням комп’ютеризованих систем Апарату ВР стала співорганізатором навчального заходу для співробітників секретаріатів комітетів.

«Година запитань-відповідей» була присвячена досвіду використання парламентськими комітетами електронних систем ВРУ.

Учасники змогли отримати відповіді та практичні поради безпосередньо від співробітників Управління комп’ютеризованих систем Апарату ВРУ, які здійснюють підтримку даних ресурсів (Система електронного документообороту, Електронний законопроект, Електронне засідання комітету), та обмінятися досвідом та практиками користування.

Захід відбувся 5 лютого 2021.

У попередні роки Програма USAID RADA підтримала розробку та впровадження серії електронних інструментів для Верховної Ради України. Серед них:

Програма РАДА сприяла розробці та впровадженню у Верховній Раді України Стратегії електронного парламентаризму на 2018-2020 роки.

На самому початку пандемії COVID-19 Програма USAID RADA надала Апарату ВРУ та народним депутатам рекомендації щодо роботи в режимі відеоконференцій та щодо імплементації Закону про внесення змін до Закону України "Про комітети Верховної Ради України".

Під час пандемії Програма провела серію онлайн-тренінгів для комітетів ВРУ, їхніх секретаріатів, народних депутатів та їхніх помічників щодо проведення засідань комітетів у режимі відеоконференції та роботи (особливо у віддаленому режимі) з Єдиною системою електронного документообігу, системами «Електронний комітет» та «Електронний порядок денний».

Протягом наступних місяців Програма USAID РАДА сприятиме придбанню обладнання та розробці програмного забезпечення для віддаленої участі народних депутатів в усіх видах засідань та електронного голосування.