Інтернам влаштували сувору «контрольну роботу»

Нед, 19/04/2015 - 23:15

Хоча далеко не всі інтерни, що взяли участь у контрольному опитуванні 16 квітня, отримали позитивні оцінки, результати заходу справили загалом позитивне враження на екзаменатора.

Опитування проводили старший консультант Програми USAID РАДА Володимир Крижанівський, який також розробив запитання й перевіряв письмові відповіді, та помічник координатора Програми стажування у Верховній Раді України та центральних органах виконавчої влади Вікторія Медвідь.

На опитування прийшли 80 інтернів з 99 учасників Програми стажування. З них 46 отримали позитивні оцінки, і 12 матимуть можливість «виправити оцінку» 23 квітня під час додаткової співбесіди. Не пройшли опитування 22 інтерни.

Учасникам пропонували відповісти на чотири запитання. Перші три запитання з багатоваріантним вибором стосувалося знання норм Конституції та Регламенту Верховної Ради України, а також загальної обізнаності з її історією, спортом, культурою та економікою. Четверте запитання було відкритим і вимагало надання розгорнутого письмового бачення певної вузлової теми із Основного Закону або Регламенту.

«Загальне враження від результатів опитування можна назвати позитивним, – розповідає пан Крижанівський. – Те, що багато інтернів не пройшли опитування з першого разу, пояснюється насамперед дещо поверховим ставленням до перевірки, а отже й неналежною підготовкою до неї».

Безпосередня мета опитування – виявити "слабкі місця" у знаннях інтернів, аби внести відповідні корективи до навчальної програми. За словами пана Крижанівського, була також і більш стратегічна мета – гарантувати, що інтерни закінчать стажування з певним обсягом знань, «аби не перетворювати стажування на «прогулянку з задоволенням і… без моралі».