Інтерни ІДЦ познайомились з діяльністю Конгресової дослідницької служби

Птн, 11/12/2020 - 21:15

Фахівці Конгресової дослідницької служби (США) провели майстер-клас для інтернів Інформаційно-дослідницького центру при Верховній Раді України.

Виступаючи з вітальним словом, керівник Інформаційного управління Аgарату ВР Тарас Пастушенко відзначив потребу в створенні повноцінної дослідницької служби у Верховній Раді України.

«Питання дослідницької служби вже давно обговорюється, і позитивним свідченням намірів подальшої роботи в цьому напрямку є те, що, зараз ведеться активна дискусія щодо створення такої структури у складі Інформаційного управління Апарату Верховної Ради,» – сказав пан Тарас.

Спеціаліст USAID з питань демократії та врядування Едгар Мейсон зазначив, що Агентство США з міжнародного розвитку надає підтримку Верховній Раді у її розвитку та впровадженні реформ, сприяючи її зміцненню як підзвітної, відкрито та демократичної інституції.

Він, зокрема, сказав: «Незалежна дослідницька установа надзвичайно важлива для плідної роботи парламенту. Після її створення, її робота стане цінним внеском у підвищення ефективної діяльності Верховної Ради України».

Директор Програми РАДА Ігор Когут привітав присутні та висловив сподівання на корисність майстер-класу.

Він зазначив: «Я дуже сподіваюсь, що вже у найближчому майбутньому в Апараті Верховній Раді буде створений окремий дослідницький підрозділ. І все, про що ми сьогодні говоримо, вся інформація, якою ми сьогодні обмінюємось, всі ці знання будуть використовуватись для вдосконалення законодавчого процесу на ефективного виконання парламентом контрольної та інших функцій.»

Стратегічна радниця Програми РАДА Наталя Гнидюк розповіла про роботу Інформаційно-дослідницького центру при Верховній Раді України, діяльність якого підтримує Програма USAID РАДА.

«В Україні вже є певна група людей, які займаються дослідницькими завданнями. Зараз наша мета полягає у тому, щоб спорядити центр сучасним інструментарієм, забезпечити можливість скористатись найкращим досвідом,» - сказала пані Наталя.

Фахівці Конгресової дослідницької служби розповіли про різні аспекти її діяльності. Цю установу представляли Стівен Дагадакіс, керівник Офісу Конгресових програм та комунікацій; Корі Вельт, спеціаліст з досліджень європейського регіону; а також Девід Перкінс, спеціаліст з питань макроекономічної політики.

Під час своїх виступів вони зробили наголос на завданнях цієї структури, особливостях роботи, на тому, як вона змінювалась з часу свого заснування понад 100 років назад. Вони поділились практичним досвідом підготовки інформаційних матеріалів для Конгресу США.

Майстер-клас відбувся 11 грудня 2020.