Інтерни Програми стажування у Інформаційно-дослідницькому центрі ВРУ вчились готувати інформаційні матеріли

Пон, 20/05/2019 - 23:30

20-24 травня 2019 Програма USAID РАДА провела тренінг для інтернів Програми стажування у Інформаційно-дослідницькому центрі при Верховній Раді України.

Тренінг був присвячений основам аналізу державної політики та підготовки інформаційних матеріалів для законодавців.

У перший день навчання директор Програми РАДА Ігор Когут розповів про напрямки роботи Програми, зокрема про роботу зі створення Дослідницького центру.

Аркадій Нижник, заступник керівника Головного юридичного управління Апарату ВРУ наголосив на важливості досвіду аналітичної роботи, який учасники Програми стажування отримають, стажуючись в Апараті ВР.

Провідний спеціаліст Головного юридичного управління Апарату ВРУ Тетяна Тополянська окреслила завдання дослідницької служби, різні світові підходи до її створення.

Експерт Програми РАДА Володими Крижанівський розповів про особливості роботи ВРУ, зокрема про створення та роботу коаліції.

Анжела Малюга, керівник секретаріату Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, познайомила учасників тренінгу з особливостями роботи комітетів ВРУ.

Заступник директора Програми РАДА Тетяна Бібік  розповіла про те, що інтерни дізнаються під час тренінгу.

Яна Вертеба, тренер Програми РАДА, окреслила заінтересовані сторони законодавчого процесу та парламентські процедури.

У перший день тренінгу його учасники також дізнались про особливості політичного процесу та аналітичних документів у сфері державної політики.

Протягом наступних днів експерт Програми Роман Кобець та програмний менеджер Любомир Гультай познайомили інтернів з міжнародним досвідом розробки политик та підготовки законодавства, організацією роботи аналітичних груп, основами роботи з інформаційними запитами та підготовки інформаційних довідок. Учасники отримали практични дозвід підготовки інформаційних матеріалів.

Надання допомоги Верховній Раді України у створенні дослідницької служби за найкращими світовими стандартами є одним із напрямків діяльності Програми протягом 2019 – 2020 років. Вона, зокрема, передбачає формування кадрового резерву та експертного пулу для Інформаційно-дослідницького центру при ВРУ.

Програма USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво» реалізується Фондом Східна Європа за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).