IPTAC зібрав стейкхолдерів, щоб проаналізувати стан впровадження судової реформи

Чтв, 01/06/2017 - 14:00

31 травня на зустрічі програм та проектів технічної допомоги, що працюють з Парламентом, Програма USAID РАДА зібрала всіх стейкхолдерів, щоб проаналізувати стан впровадження судової реформи, яка розпочалася рік тому, визначити головні бар’єри, скоординувати зусилля для подальшого спільного просування.  Серед присутніх: народні депутати України, їх помічники, представники профільного міністерства та Адміністрації Президента, міжнародних організацій та експертної спільноти.

Серед головних висновків понад тригодинної дискусії:

  • реформа дуже комплексна, рухається досить повільно, і хоча на інституціональному рівні зміни вже помітні, проте пересічні громадяни ще зміни не відчувають.
  • багато прогресивних законів прийнято, зокрема таких, що зняли політичний тиск та відновлюють незалежність судової гілки влади (наприклад, Парламент не бере участі у призначенні судів, багато повноважень від Парламенту та Президента перейшли до Вищої Ради правосуддя).
  • на часі прийняття дуже важливих документів, від яких буде залежати ефективність і швидкість впровадження реформи (у Парламенті на розгляді процесуальні кодекси, закон про Конституційний суд  ітд).
  • дуже важливим залишається питання правової освіти та просвіти, тому велика увага має приділятися питанням підготовки майбутніх юристів.
  • створення умов до залучення громадськості – Громадська рада доброчесності та інші об’єднання.
  • на черзі обговорення, доробка та прийняття ще низки важливих законів, наприклад, у сфері реформи адвокатури, закон про антикорупційний суд,
  • дуже важливо провести моніторинг та оцінку впровадження реформи зараз, щоб розуміти, що потрібно вирішити нагально, чому щось не працює.

Друге питання на порядку денному зустрічі – звіт учасника проекту «Модельний округ» Павла Різаненка про навчальний візит до Німеччини. Цей візит мав не тільки ознайомити народних депутатів з роботою німецького Парламенту, головний фокус програми візиту  - робота німецьких депутатів в окрузі, взаємодія з виборцями, вирішення місцевих проблем.