Кандидати в депутати ВРУ дізнались про навчальні можливості для парламентарів

Срд, 26/06/2019 - 19:45

Програма РАДА провела чергову координаційну зустріч проектів та програм міжнародної технічної допомоги (IPTAC). Цього разу його темою – «Навички і знання, необхідні новообраним народним депутатам України для ефективної роботи».

Захід відбувся 26 червня 2019. Його учасниками стали представники партій, які візьмуть участь у виборах до Верховної Ради, зокрема кандидати в депутати від партій «Голос», «Європейська солідарність» та «Слуга народу». Також у ньому взяли участь представники ПРООН, Вестмістерської фундації за демократію, Консультативної місіє ЄС, USAID, Міжнародного фонду «Відродження», Посольства Республіки Польща, Ради Європи.

Відкриваючи зустріч, директор Програми РАДА Ігор Когут звернув увагу присутніх на те, що після проведення парламентських виборів до Верховної Ради можуть потрапити багато людей, які не мають попереднього досвіду роботи депутатами. За цих обставин важливим є проведення для них тематичних тренінгів.

Керівник програм розвитку демократії та врядування Відділу сприяння розвитку демократії та врядування USAID в Україні, Білорусі та Молдові Олександр Піскун вказав на важливість навчання народних депутатів, закликавши присутніх кандидатів у депутати розповісти про свої навчальні потреби.

Олександр Піскун, USAID: «Під час тренінгів ми можем надати порівняльний аналіз того, що в світі робиться, і поділитись досвідом експертів. Використовуйте ці навчальні можливості ! І я сподіваюсь, що ми з вами зустрінемося вже у вашому статусі народних депутатів».

Координатор Програми РАДА Леся Нечипоренко зупинилась на тренінгах, які Програма пропонує народним депутата, їхнім помічникам, а також працівникам Апарату ВРУ.

Заступниця керівника Управління по зв'язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради України Валентина Рудковська висвітлила результати анкетування парламентарів щодо їхніх потреб у знаннях та навичках.

Валентина Рудковська, Апарат Верховної Ради України: «Хотілося б, щоб вся інформація щодо навчальних потреб народних депутатів, яку ми будемо напрацьовувати, була розміщена на одному ресурсі. Ми зараз працюємо над концепцією відповідного інформаційного порталу».

На думку народного депутата України Антона Геращенка, навчання депутатів має починатись з опанування основ держави і права і конституції. Також важливим є знання ними Декларації прав людини.

Антон Геращенко, народний депутат України: «Ще одним важливим питанням, на якому варто зробити акцент під час навчання депутатів – це питання контрольної діяльності народних депутатів. На жаль, у Верховніх Раді всіх вісьмох скликань депутати фактично не виконували свою функцію контролю».

Микола Лещенко, керівник Відділу з питань державної служби, добору та розвитку персоналу Управління кадрів Апарату ВРУ, повідомив, зокрема, про плани створення протягом найближчих двох років інформаційно-тренінгового центру при Апараті.

Микола Лещенко, Апарат Верховної Ради України: «У листопаді ми плануємо провести презентацію інформаційно-тренінгового центру. Зараз ми працюємо над наповненням цього проекту змістом. Надалі частину навчальних курсів майбутнього потрібно буде перевести в електронну форму, щоб було поєднання як очної, так і електронної форм навчання».

З використанням засобів онлайн-зв’язку, участь у зустрічі взяв з представник німецької організації Zentrum Liberale Moderne (LibMob) Маттіа Неллес. Він інформував про плани проведення навчальних поїздок членів нового парламенту до Берліну та Брюсселю.

Спеціаліст з розвитку Проекту ЄС-ПРООН з парламентської реформи Назар Гром розповів про завдання, які стоятимуть перед Офісом парламентської реформи при Верховній Раді України, зокрема про роботу щодо посилення інституційної спроможності парламенту. Вона передбачатиме, серед іншого, розробку тренінгів та навчальних матеріалів, створення онлайнової навчальної платформи.

Назар Гром, Проект ЄС-ПРООН з парламентської реформи: «Спільно з Апаратом Верховної Ради ми будемо напрацьовувати концепцію створення навчальної тренінгової платформи. Вона покликана допомогти народним депуттам та працівникам апарату проходити навчання дистанційно».

Галина Шевчук, представниця Вестмінстерської фундації за демократію, повідомила про підсумки діяльності Офісу з економічного та фінансового аналізу у ВРУ, а також про підготовлені ним інформаційні матеріали, які можуть бути включені до майбутніх навчальних курсів.

Галина Шевчук, Вестмінстерська фундація за демократію: «Офіс з економічного т афінансового аналізу залишив за собою багато матеріалів, які ми передали в Бюджетний комітет. І якщо є такий інтерес, ми можемо включити їх до навчальних курсів».

Програма USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво» реалізується Фондом Східна Європа за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

На фото: Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа

 

На фото: Юлія Клименко, кандидатка в народні депутати України від партії "Голос"

 

На фото: Олександра Дрік, кандидатка в народні депутати України від Об'єднання "Самопоміч"

 

На фото: Дінара Габібуллаєва, кандадатка в народні депутати України від партії "Європейська солідарність"

 

На фото: Дмитро Наталуха, кандидат в народні депутати України від партії "Слуга народу"

 

На фото: Мирослава Воронцова, юридичний радник Програми "Нове правосуддя", USAID

 

На фото: Анна Муріна, радник з фінансових та банківських питань, Проект USAID "Трансформація фінансового сектору"