Комітет з питань гуманітарної політики та ФСЄ підписали Меморандум про співпрацю

Втр, 03/11/2020 - 17:45

Комітет ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики та Фонд Східна Європа уклали Меморандум про співпрацю щодо впровадження Ініціативи «Модельний комітет».

Реалізація Ініціативи – один з напрямків діяльності Програми USAID РАДА, і підписання документу сприятиме її ефективній реалізації.

Меморандум передбачає спільні зусилля задля розширення використання комітетом електронних інструментів віддаленої роботи. Йдеться, зокрема, про інструменти е-реєстрації та е-голосування.

Впровадження цього компоненту Програми РАДА сприятиме зменшенню паперового навантаження, покращить залучення громадянського суспільства до діяльності комітету.

Крім цього, значна увага буде звертатись на інформування парламентарів щодо найкращих практик парламентського контролю та проведення комітетських слухань.

Нагадаємо, що учасниками ініціативи стали сім комітетів Верховної Ради. Для них Програма вже проводить тренінги щодо аналізу політики, парламентської процедури та законодавчого процесу.

Крім цього, три комітети отримають розширену підтримку. Це комітети з питань екологічної політики, з гуманітарної політики та з питань державного будівництва.

Така розширена підтримка включатиме проведення для них тренінгів, надання консультацій та експертної підтримки для задоволення їхніх потреб. Це особливо стосується потреб, пов’язаних з підтримкою комунікації із зацікавленими сторонами, співпраці з міністерствами, проведенням публічних консультацій, аналізом державної політики, організацією комітетських слухань та зміцненням парламентського контролю.