Круглий стіл щодо міжнародного досвіду діяльності парламентської опозиції та регламентування участі опозиції в діяльності Верховної Ради України

Срд, 22/03/2017 - 19:15

22 березня Програма USAID РАДА провела круглий стіл  "Міжнародний досвід діяльності парламентської опозиції. Політичні дебати. Регламентування участі опозиції в діяльності Верховної Ради України" спільно з  Комітетом з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України за участі Асоціації народних депутатів України.
В ході круглого столу учаснику обговорили, чи потрібна регламентація роботи парламентської опозиції, що було зокрема рекомендовано Місії Європейського парламенту щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради.

Директор Програми USAID РАДА Ігор Когут Когут зазначив, що існування ефективної опозиції у Верховній Раді, - це запорука контролю всередині парламенту, це механізм стримування та противаги, який рятує демократію. Саме тому Програма USAID РАДА підтримує політичний діалог щодо роботи опозиції задля реформування парламенту.

У заході взяли участь народні депутати - члени Комітету Володимир Арешонков, Світлана Войцеховська, Владислав Данілін, Ірина Єфремова, Михайло Папієв, Президент Асоціації народних депутатів України Олена Крандакова.

Олена Крандакова пана Когута: «На те й щука в річці, щоб карась не дрімав» - парламентська опозиція – це насамперед механізм контролю як парламентської більшості, так і уряду.

Роман Кобець, директор Європейського інформаційно-дослідницького центру при Верховній Раді України, презентував дослідження щодо  міжнародний досвіду діяльності парламентської опозиції. В частині країн світу діяльність парламентської опозиція регламентована, тоді як в решті – ні. Куди важливішими фактором політична культура. У зрілих демократіях опозиція може процвітати без правових гарантій»

Юлія Кириченко, член правління Центру політико-правових реформ розповіла про сучасний стан справ з регламентування участі опозиції в діяльності Верховної Ради України      та висловила пропозиції Центру щодо вдосконалення регламентації. Зокрема, вона зазначила, що необхідно закріпити поняття парламентської меншості, в Регламенті ВРУ чи окремим законом, а також запровадити тіньовий уряд.                 

Експерти Програми USAID РАДА Борис Беспалий та Володимир Крижанівський, а також  Алла Погорєлова з Інституту законодавства Верховної Ради України висловили пропозиції та рекомендації щодо участі опозиції у діяльності Верховної Ради України.

Пан Крижанівський наголосив, що недарма Пет Кокс (який очолював)  запропонував законодавчо закріпити питання про парламентську опозицію. «Вони краще нас розуміють, що робиться в Україні. На звичаї чи на традиції поки в цій країні працювати неможливо».

Більше фото.

Рубрика: