Народні депутати і помічники-консультанти вчились готувати електронні депутатські запити і звернення

Чтв, 30/04/2020 - 20:45

Програма USAID РАДА та Управління комп’ютеризованих систем Апарату Верховної Ради України провели черговий онлайновий семінар для народних депутатів та їхніх помічників-консультантів.

Понад 50 учасників обговорили використання систем електронного документообігу. Значну увагу вони звернули на підготовку електронних депутатських звернень і запитів.

Ініціатором таких семінарів є Програма РАДА. Вона надає технічну підтримку в їх проведенні та бере участь в їх організації.

Програма РАДА надає експерту та технічну підтримку Апарату ВР та комітетам щодо забезпечення їхньої роботи в режимі онлайн. Вона провела низку тренінгів для представників парламентських комітетів щодо організації засідань в режимі відеоконференції.

Нагадаємо, що в кінці березня парламент прийняв закон #3277 "Про комітети Верховної Ради України", який регулює питання організації засідань комітетів у режимі відеоконференції.

На етапі, що передував розробці відповідного законопроекту, Програма РАДА здійснювала експертну підтримку Апарату ВРУ щодо варіантів проведення засідань комітетів у режимі відеоконференцій. Для цього вона проаналізувала міжнародний досвід та корпоративні рішення, проводила тестування можливих технічних рішень.

Програма РАДА надала Голові ВРУ та керівництву Апарату ВРУ рекомендації стосовно можливих технологічних, методичних та регламентних рішень для організації онлайнових засідань комітетів. На основі цих рекомендацій спільно з Управлінням комп’ютерних систем Апарату були розроблені сценарії таких засідань та проводяться тренінги для членів комітетів та співробітників їхніх секретаріатів.

Програма USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво» виконується Фондом Східна Європа і реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).