Народні депутати та представники міжнародних організацій обговорили завдання та виклики, які стоять перед Верховною Радою перед виборами

Срд, 29/05/2019 - 15:45

Програма USAID RADA провела традиційну зустріч з координації міжнародної парламентської технічної допомоги. Її тема - «Верховна Рада України: зобов'язання перед виборами».

На фото справа наліво: президент Фонду Східна Європа Віктор Лях, заступник директора Програми РАДА Тетяна Бібік, директор Програми РАДА Ігор Когут і керівник програм розвитку демократії та врядування Відділу сприяння розвитку демократії та врядування Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні, Білорусі та Молдові Олександр Піскун

 

Понад 30 представників Секретаріату Верховної Ради, іноземних посольств, Представництва ЄС в Україні, комітетів Верховної Ради, Офісу Ради Європи, Офісу зв’язку НАТО (NATO Liaison Office), Консультативної місії Європейського Союзу, Національного демократичного інституту та деяких інших організацій, а також 6 депутатів, обговорили завдання та виклики, які стоять перед Верховною Радою перед виборами.

Народний депутат України Олександр Черненко у своєму виступі підняв питання конституційності указу Президента про розпуск парламенту, запобігання узурпації влади однією партією, ефективності парламентської роботи, відставка уряду, прийняття Закону про спеціальні слідчі комісії та Виборчого кодексу.

Олександр Черненко, народний депутат України: «Указ про розпуск Ради суперечить Конституції. Але поки немає рішення Конституційного суду, який би це підтвердив чи спростував, Указ чинний, виборча кампанія триває. Я думаю, що КС до виборів не прийме жодного рішення щодо Указу, том вибори, з великою ймовірністю, відбудуться».

На фото: народний депутат України Олександр Черненко

 

Член парламенту Сергій Соболєв висловив занепокоєння щодо того, що проведення виборів до Верховної Ради за старою системою, з мажоритарною складовою, не дозволить досягти чіткох структуризації майбутнього парламенту. На його думку, завданян наступної ВР полягатиме у веченні змін до регламенту для забезпечення належного функціонування опозиції та коаліції.

Сергій Соболєв, народний депутат України: «Перше, з чого потрібно буде почати новообраному парламенту – в повному об’ємі відновити розділ закону про регламент в частині регламентації роботи більшості і опозиції. Також потрібна регламентація роботи між парламентською більшістю і урядом, опозицією та урядом».

На фото: народний депутат України Сергій Соболєв

 

Нардеп Світлана Войцеховська наголосила на необхідності приведення Регламенту ВРУ у відповідність до Конституції та забезпечення участі жінок у політичному процесі.

Світлана Войцеховська, народний депутат України: «Стара виборча система обмежує участь у політиці жінок. Політичні декларації партій залишаються деклараціями, нічого їх не спонукає допомагати жінкам іти у політику. Мажоритарні округи – політично «чоловічі». Як наслідок, у сьогоднішньому парламенті надзвичайно мало жінок, які пройшли по мажоритарному округу, всього четверо».

На фото: народний депутат України Світлана Войцеховська

 

Народний депутат Ігор Попов зазначив, що невирішення проблеми закупівлі бюлетенів для проведення парламентських виборів 21 липня, і відсутність політичного бажання у ВР вирішити це питання, може призвести до зміни дати виборів. Він також розповів про виклики, пов’язані з підготовкою та прийняттям Виборчого кодексу.

Ігор Попов, народний депутат України: «Щодо тимчасових спеціальних та слідчих комісій, то його можна було б прийняти, але Комітет має завершити розгляд і передати законопроект на пленарне засідання. І на розгляд близько 1600 правок знадобиться тиждень, а то й два. Але тут є ризик, тому що законопроект передбачає, у тому числі, і спеціальну комісію по імпічменту президента, і жоден президент не захоче таку комісію».

На фото: народний депутат України Ігор Попов

 

Парламентар Альона Бабак зупинилась на проблемах відсутності механізмів контролю Ради над діяльністю Уряду, аналізу ефективності бюджетних програм і взаємодії з Рахунковою палатою.

Альона Бабак, народний депутат України: «Рада приймає закони, встановлює терміни на їхнє впровадження для уряду, і не має жодного механізму, щоб ефективно контролювати ефективність уряду по впровадженню цих законів. Я вважаю, що суттєвою реформою парламенту мала б бути побудова механізмів контролю Верховної Ради за діяльністю уряду».

На фото: народний депутат України Альона Бабак

 

Член парламенту Юрій Мірошниченко наголосив на потребі реформування ВР та впровадження повного циклу публічної політики.

Юрій Мірошниченко, народний депутат України: «Повний цикл публічної політики має бути імплементований в Закон про регламент, має залучати всі зацікавлені сторони. На етапі підготовки та проходження в парламенті законопроекту він також має інформувати команду, яка буде займатись імплементацією цієї законодавчої ініціативи.»

На фото: народний депутат України Юрій Мірошниченко

 

Програма USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво» реалізується Фондом Східна Європа за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).