Народні депутати України та їхні помічники відвідали тренінг з основ асоціації з ЄС

Суб, 15/02/2020 - 19:30

Фонд Східна Європа і Центр ліберальної сучасності (Німеччина) провели дводенний тренінг “Основи процесу Асоціації з ЄС”.

Він відбувся в рамках реалізації Проекту "Україна в Європі".

Навчання проводив Мартін Штайн, старший проєктний менеджер берлінського Інституту європейської політики.

З вітальним словом до учасників звернулись президент Фонду Східна Європа Віктор Лях та представник Центру ліберальної сучасності Маттіа Неллес.

У заході, зокрема, взяли участь народні депутати України Вікторія Гриб та Павло Фролов.

Учасники дізнались про історію європейської інтеграції, про установи Євросоюзу та процес прийняття рішень у Співдружності. Вони познайомились з особливостями законодавчого процесу в ЄС. Значна увага під час навчання зверталась на логіку, структуру та зміст Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Україна та ЄС мають міцні відносини ще від часів здобуття Україною незалежності. А за останні п’ять років жодна країна за межами Євросоюзу не отримала стільки фінансової та технічної підтримки, як наша.

Складний процес вимагає чіткого розуміння інституційного ландшафту ЄС усіма парламентськими фракціями ВРУ, адже політики повинні точно сформулювати для своїх виборців європейські заклики та зобов’язання України.

Тому цільовими аудиторіями цього навчання було обрано народних депутатів, їхніх помічників та працівників комітету ВРУ, що потребують більше даних та фактів щодо асоціації України з ЄС і готові брати активну участь в інших проєктних заходах.

Тренінг відбувся 14-15 лютого 2020.

Проект "Україна в Європі" реалізується Фондом Східна Європа спільно з берлінським Центром ліберальної сучасності (LibMod - Zentrum Liberale Moderne) за підтримки Програми USAID РАДА.

LibMod - це німецький аналітичний центр, який сприяє становленню демократії, особистої свободи та космополітизму, захисту і оновленню відкритого суспільства.

Проєкт “Україна в Європі” підтримано Міністерством закордонних справ Німеччини.

Програма USAID "РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво" виконується Фондом Східна Європа і реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).