Парламентарі Естонії та України обмінялись досвідом парламентської діяльності та комунікації з виборцями

Втр, 05/05/2020 - 21:45

Програма USAID РАДА провела онлайн-зустріч депутатів України та Естонії. Власним досвідом роботи в окрузі та комунікації з виборцями ділились депутат парламенту Естонії (Riigikogu), член Комітету з питань антикорупційної діяльності та Комітету з питань фінансів Андрес Сатт і народна депутатка України, членкиня Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Галина Васильченко.

У зустрічі взяли участь народні депутати України, представники Апарату Верховної Ради та Посольства Естонії в Україні, помічники-консультанти.

З вітальним словом до учасників звернувся директор Програми РАДА Ігор Когут. Він відзначив важливість таких заходів для обміну досвідом щодо роботи парламентарів, зокрема в округах. Він також висловив надію на те, що у складі Апарату ВР буде створений підрозділ, який надаватиме підтримку народним депутатам  у їх комунікації з виборцями та проводитиме для них навчання.

Депутат парламенту Естонії Андрес Сатт зазначив, що пандемія коронавірусу вплинула на життя у всьому світі, значною мірою вона позначилась і на комунікації між людьми. Пан Сатт розповів про зміни у роботі естонського парламенту, наголосивши на важливості виконання ним відповідних функцій навіть за надзвичайних обставин.

Він інформував про залучення до парламентської діяльності представників бізнесу, громадських організацій, наголосив на важливості комунікації з виборцями та роз’яснення їм рішень парламенту.

Також Андрес Сатт розповів про процедуру підготовки законопроектів, співпрацю коаліції та опозиції. Відповідаючи на запитання щодо боротьби з епідемією, він згадав про значне зростання безробіття в Естонії, повідомивши також про заходи, які країна вживає для пом’якшення негативних поширення захворювання.

Народна депутатка України Галина Васильченко поділилась власним досвідом парламентської діяльності та комунікації з виборцями в умовах карантину.

Наголосивши на важливості безпосереднього спілкування, вона у той же час значну увагу звернула на переваги онлайнової комунікації, яка дозволяє ефективно забезпечити спілкування як у парламентській діяльності, так і при комунікації з виборцями.

Захід відбувся в рамках Проєкту Програми РАДА «Твіннінг округів. Кращі практики країн Східної Європи та Балтії», який сприяє обміну досвідом роботи членів парламенту та їхніх команд в окрузі та комунікації з виборцями.

Програма USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво» виконується Фондом Східна Європа і реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).