Парламентарі та помічники-консультанти вчились користуватись електронними інструментами

Втр, 28/04/2020 - 18:45

Програма USAID РАДА спільно з Управлінням комп’ютеризованих систем Апарату Верховної Ради України провела онлайн-семінар для народних депутатів та їхніх помічників-консультантів.

Захід був присвячений роботі з електронними системами ВРУ у віддаленому режимі.

Учасники обговорили питання законотворчої діяльності, зокрема створення нових законопроектів. Вони вдосконалили навички користування електронним робочим місцем народного депутата та системою електронного документообігу, розглянули особливості опрацювання вхідної та вихідної документації.

Програма РАДА є ініціатором семінару. Вона також надала технічну підтримку в його проведенні та взяла участь в організації заходу.

Семінар модерували керівник Управління комп’ютеризованих систем Апарату ВР Олекcій Сидоренко та експерт Програми РАДА Сергій Чередніченко.

Питання використання парламентських електронних систем висвітлили фахівці Управління комп’ютеризованих систем Апарату ВР.

Загалом на захід зареєструвались понад 60 учасників, зокрема 12 народних депутатів.

Такий семінар Управління комп’ютеризованих систем і Програма РАДА проведуть також 30 квітня.

Програма РАДА надає експерту та технічну підтримку Апарату ВР та комітетам щодо забезпечення їхньої роботи в режимі онлайн. Вона провела низку тренінгів для представників парламентських комітетів щодо організації засідань в режимі відеоконференції.

Нагадаємо, що в кінці березня парламент прийняв закон #3277 "Про комітети Верховної Ради України", який регулює питання організації засідань комітетів у режимі відеоконференції.

На етапі, що передував розробці відповідного законопроекту, Програма РАДА здійснювала експертну підтримку Апарату ВРУ щодо варіантів проведення засідань комітетів у режимі відеоконференцій. Для цього вона проаналізувала міжнародний досвід та корпоративні рішення, проводила тестування можливих технічних рішень.

Програма РАДА надала Голові ВРУ та керівництву Апарату ВРУ рекомендації стосовно можливих технологічних, методичних та регламентних рішень для організації онлайнових засідань комітетів. На основі цих рекомендацій спільно з Управлінням комп’ютерних систем Апарату були розроблені сценарії таких засідань та проводяться тренінги для членів комітетів та співробітників їхніх секретаріатів.

Програма USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво» виконується Фондом Східна Європа і реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).