«Парламентські дні» у Вінниці почались з презентації експозиції «Рада Інфо» та Освітнього центру ВР

Чтв, 20/02/2020 - 19:15

Вінниця стала двадцятим містом, у якому Програма USAID РАДА спільно з Апаратом Верховної Ради України проводять «парламентські дні». Вони організовуються у відповідь на запит народних депутатів.

20 лютого Програма РАДА презентувала у Вінниці експозицію «Рада Інфо». Мета інформаційних стендів – популяризувати діяльність вітчизняного парламенту. Вони містять інформацію про структуру та роботу Верховної Ради України.

Також на заході був представлений Освітній центр ВР.

Діяльність Освітнього центру спрямована на покращення обізнаності, особливо школярів та студентів, щодо принципів демократії, структури та функцій парламенту. Центр був відкритий у липні 2019; від був створений за підтримки Програми USAID РАДА.

З привітальним словом до учасників звернулись голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник, голова Вінницької обласної державної адміністрації Владислав Скальський, керівниця ГО "Асоціація євроклубів Вінничини" Єлизавета Савчук та заступниця директора Програми РАДА Тетяна Бібік.

Презентація відбулась у Вінницькій обласній раді. У ній взяли участь представники органів місцевої влади та місцевого самоврядування, медіа та громадських організацій. Студенти вищих навчальних закладів Вінниці також відвідали захід; екскурсію по виставці «Рада Інфо» для них провела заступниця директора Програми РАДА Тетяна Бібік.

Робота експозиції «Рада Інфо» та уроки Освітнього центру ВР є складовою частиною системи громадянської парламентської просвіти, яка розвивається в Україні. При цьому проведення Програмою РАДА «парламентських днів» у різних містах дозволяє більш докладно познайомити людей у регіонах з особливостями роботи парламенту та народних депутатів, сприяє поширенню демократичних цінностей.

«Парламентські дні» у Вінниці триватимуть до 22 лютого. В їх рамках відбудуться інтерактивні уроки Освітнього центру ВР для школярів та тренінг для помічників-консультантів народних депутатів. Також пройдуть круглий стіл «Шляхи виявлення та аналізу проблем громад командами НДУ в співпраці з виборцями» і практичний семінар за участі депутатів місцевих рад.

Крім цього, Посольство Швейцарії відкриє інформаційну виставку «Сучасна пряма демократія (Швейцарія-Україна)».

«Парламентські дні» проводяться в рамках компоненту Програми РАДА «Модельний округ». Він покликаний створити найбільш ефективну модель комунікації та взаємодії народних депутатів з виборцями та роботи в окрузі. Його мета полягає у наданні команді народного депутата ефективних механізмів комунікації та взаємодії із виборцями, різноманітної підтримки (експертна, аналітична, технічна, організаційна) для вирішення актуальних проблем округу.

Програма USAID "РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво" виконується Фондом Східна Європа і реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).