«По порядку» про порядок денний ВРУ і не тільки

Пон, 21/09/2020 - 18:00

Сьогодні команда Програми РАДА розпочала серію онлайн-інтерв’ю «По порядку». Ми вирішили поговорити з нашими гостями про те, що відбувається у Верховній Раді, які законопроекти стоять на порядку денному та хто щодня допомагає нашим депутатам створювати український парламент майбутнього. І першим нашим гостем став Павло Фролов, депутат ВРУ, голова підкомітету з питань Регламенту ВРУ Комітету ВРУ з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України.

Розповідаючи про найсуттєвіші рішення минулого тижня, пан Фролов зазначив, що депутатам вдалося прийняти 13 законів у цілому. Серед них – внесення змін до бюджетного кодексу, зміни до Регламенту щодо графіку роботи депутатів, продовження мораторію на стягнення житла громадян, які брали кредити в іноземній валюті, а також правки до Виборчого кодексу та дозвіл на електронний роздрібний продаж лікарських засобів.

Більш детально учасники дискусії зупинились на нових змінах до Регламенту ВРУ.

Пан Фролов зазначив, що його комітету вже вдалося привчити своїх колеги до відвідування засідань комітетів – за пропуск більше половини засідань свого комітету депутати отримували дисциплінарні штрафи. Так, з листопада 2019 року було накладено 600 санкцій на народних обранців по виплатах коштів на виконання депутатських повноважень. В середньому 15% від усього депутатського корпусу не отримали свої виплати. Загальна сума економії для бюджету склала 25 млн. грн.

Але виникла ще одна проблема – депутати не могли взяти участь у засіданнях інших комітетів, оскільки всі вони відбувались майже одночасно. Для законотворчої діяльності це означало, що в депутатів не було можливості представити свої законодавчі пропозиції колегам, відстояти свої правки до законопроекту інших депутатів, та ін. Це можна було зробити лише, пожертвувавши участю у роботі свого комітету. Відтак Регламент потребував додаткових змін.

Пан Фролов додав, що важливо було організувати роботу комітетів так, щоб можна було почути авторів законопроектів, заслухати авторів поправок. Раніше це було майже неможливо.

Саме для цього Верховна Рада прийняла минулого тижня, 15 вересня, законопроект про внесення змін до Регламенту. Вони дадуть змогу народним обранцям не тільки активно працювати в комітетах, але й приділити увагу своїм виборцям.

Керівник Програми USAID РАДА Ігор Когут додав, що зміни до Регламенту були однією з рекомендацій Місії Європейського парламенту, яка запропонували зробити такий календар роботи ВРУ, щоб він передбачав так звані «комітетсько-пленарні дні».

З відеозаписом розмови можна ознайомитись за посиланням https://cutt.ly/cfLuQJ2.