Помічники парламентарів з Одещини покращили навички роботи в команді народного депутата

Срд, 20/11/2019 - 13:15

В Одесі Програма USAID РАДА провела дводенний тренінг «Діяльність народного депутата України та його команди». У ньому взяли участь помічники семи парламентарів, які представляють різні партії: Анатолія Урбанського, Сергія Колебошина, Ігоря Васильковського, Олексія Гончаренка, Степана Чернявського, Олега Колєва, Соломії Бобровської.

Учасники розподілилися на групи, грали в командні ігри, дискутували, презентували свої напрацювання одне одному. Інтерактивна форма навчання традиційно мала на меті ознайомити спеціалістів, які допомагають народним депутатам виконувати їхні обов’язки на окрузі, з правовою основою, цілями, формами та етичними засадами такої діяльності.

Тренерам Програми USAID РАДА допомагали в цьому представники Апарату Верховної Ради України. Вони пояснювали структуру та обов’язки Апарату, секретаріатів комітетів, форми взаємодії та співпраці з виборцями та побудови роботи в окрузі.

Про роль та функції помічників депутатів розповів Сергій Гриневецький, парламентар третього та шостого скликань Верховної Ради України.

Учасники тренінгу позитивно оцінили здобутий досвід. Окрім того, що вони мали можливість познайомитись зі своїми колегами, обмінятись думками, помічники народних депутатів також збагатились багажем прикладних знань. Усе це сприятиме більш ефективному виконанню обов’язків парламентарів, глибшому розумінню сутності представницької функції народних депутатів, втіленню принципів підзвітності, прозорості та відповідальності.

Захід відбувся 19-20 листопада в рамках днів парламенту в Одесі, які Програма РАДА провела спільно з Проектом "Україна в Європі", який виконується Центром ліберальної сучасності (Zentrum Liberale Moderne, Німеччина) та Фондом Східна Європа у партнерстві з Програмою РАДА за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

Програма USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво» виконується Фондом Східна Європа і реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).