Працівники секретаріатів комітетів опанували особливості законодавчого процесу

Чтв, 12/11/2020 - 16:45

Програма USAID РАДА провела черговий тренінг для працівників секретаріатів парламентських комітетів. Він цього разу був присвячений питанням законодавчого процесу.

Навчання відбулось в рамках проєкту Програми РАДА «Модельний комітет». Його мета – допомогти комітетам та їхнім секретаріатам підвищити їхню спроможність. Для цього Програма проводить для них, зокрема, спеціалізовані навчання.

У фокусі тренінгу були законодавчі функції парламенту. Учасники детально розглянули стадії законотворчого процесу, покращили свої навички моніторингу проходження законопроекту

Вони також розбирались, що таке особлива процедура у Регламенті, поглибили свої знання щодо спеціальних законодавчих процедур.

Окремий блок питань був присвячений етапам бюджетного процесу та специфіці бюджетної процедури.

Участь у навчанні взяли 28 фахівців секретаріатів трьох комітетів: Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики; з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування; а також з питань екологічної політики та природокористування.

Онлайн-тренінг тривав три дні - 10-12 листопада 2020.

У рамках ініціативи «Модельний комітет» Програма РАДА співпрацює з сімома комітетами, проводячи для них тренінги щодо парламентської процедури, законодавчого процесу та аналізу політики.

Трьом з них Програма надасть додаткову підтримку, а саме комітетам з питань екологічної політики, з гуманітарної політики та з питань державного будівництва, чиї представники і відвідали тренінг.

Така розширена допомога включатиме, крім навчань, надання консультацій та експертної підтримки для задоволення потреб комітетів. Це особливо стосується комунікації із зацікавленими сторонами, співпраці з міністерствами, публічних консультацій, аналізу державної політики, проведення комітетських слухань та зміцнення парламентського контролю.