Працівники секретаріатів комітетів вдосконалили аналітичні навички

Птн, 06/11/2020 - 19:00

Один з напрямків діяльності Програми USAID РАДА – підтримка парламентських комітетів та їхніх секретаріатів для підвищення їхньої спроможності. Така робота здійснюється в рамках Ініціативи «Модельний комітет», який, зокрема, передбачає і проведення тренінгів.

Протягом трьох днів, 3-5 листопада, Програма РАДА проводила навчання з аналізу державної політики.

У ньому взяли участь близько 20 представників секретаріатів комітетів з питань правової політики; питань соціальної політики та захисту прав ветеранів; здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування; а також гуманітарної та інформаційної політики.

Учасники детально розглянули цикл політики, більше дізнались про сторони політичного процесу. Вони дослідили етапи аналізу політичної проблеми.

Цінність навчання зокрема полягала і в тому, що учасники виконували практичні завдання, які допомогли їм закріпити нові навички.  Вони покращили свої вміння формулювати проблему та здійснювати оцінку наявних політичних альтернатив.

Приємно, що учасники високо оцінюють ті знання, які вони отримали.

Так, Богдан Драп’ятий, керівник секретаріату Комітету з питань правоохоронної діяльності, зазначив: «Тема надзвичайно цікава, актуальна, і з таким підходом, який був озвучений під час навчання, потрібно ставитись до своєї роботи і оцінювати будь-яке питання, яке перед нами стоїть, будь-який законопроєкт. Безумовно, такі знання дуже корисні і їх потрібно впроваджувати в нашу діяльність».

Елла Ковжарова, заступниця керівника секретаріату Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, ділячись досвідом участі у тренінгу, сказала: «Отримані знання для мене дуже цінні. Я працюю над проєктами висновків, над законопроєктами, і розглядаю їх з урахуванням матеріалу, представленого під час тренінгу»

У рамках ініціативи «Модельний комітет» Програма РАДА співпрацює з сімома комітетами, проводячи для них тренінги щодо парламентської процедури, законодавчого процесу та аналізу політики.

Трьом з них Програма надасть додаткову підтримку, а саме комітетам з питань екологічної політики, з гуманітарної політики та з питань державного будівництва.

Така розширена допомога включатиме, крім навчань, надання консультацій та експертної підтримки для задоволення потреб комітетів. Це особливо стосується комунікації із зацікавленими сторонами, співпраці з міністерствами, публічних консультацій, аналізу державної політики, проведення комітетських слухань та зміцнення парламентського контролю.