Представники Програми USAID РАДА та Фонду Конрада Аденауера окреслили шляхи подальшого співробітництва

Срд, 10/04/2019 - 17:00

Офіс Програми USAID РАДА відвідали представники Фонду Конрада Аденауера в Україні: керівниця Представництва Фонду Габріеле Бауманн та координаторка проектів Анна Портнова.

Програму РАДА представляли її директор Ігор Когут, заступник директора Тетяна Бібік та експертка з питань посилення парламенту Леся Нечипоренко.

Учасники заходи обговорили можливості подальшої співпраці, зокрема в рамках впровадження проекту «Модельний округ». Більш детальна інформації про цей напрямок роботи Програми РАДА міститься за посиланням https://bit.ly/2D2UEOH.

Фонд Конрада Аденауера є партнером Програми РАДА. У 2018 вони організували низку спільних заходів. Серед них візит до Верховної Ради України делегації з Нижньої Саксонії (Німеччина) та поїздка в Україну експерта з парламентаризму Міхаеля Колькмана, який презентував народним депутатам та представникам громадських організацій моделі роботи парламентарів у округах. Також було проведено дискусію за участі експерта Яна Менцера на тему «Парламентський контроль за виконанням законів. Досвід Німецького Бундестагу та Верховної Ради України»; відбувся круглий стіл «Повноваження німецьких депутатів щодо контролю уряду Федеративної Республіки Німеччина: напрацювання для реформи Верховної Ради України», у якому взяли участь співробітники апарату німецького парламенту.

Крім цього, Представництво Фонду Конрада Аденауера в Україні та Програма РАДА організували візит в Україну делегації Молодіжної групи фракції ХДС/ХСС Німецького Бундестагу.

Впровадження проекту «Модельний округ» - один з напрямків діяльності Програми USAID РАДА. Його мета - створити найбільш ефективну модель комунікації та взаємодії народних депутатів з виборцями. Більш детальна інформації про нього міститься за посиланням http://www.radaprogram.org/sites/default/files/publications/download_file.pdf.

У рамках реалізації проекту в попередній період Програма USAID РАДА налагодила співпрацю з 7 народними депутатами. У наступній фазі проекту передбачається поширити кращі практики на чотири регіони (Схід, Захід, Північ, Південь), а також розширити роботу з різними категоріями виборців (НУО, місцеве самоврядування, ЗМІ, бізнес-асоціації, ін.).

У рамках проекту передбачається також створення в Апараті Верховної Ради окремого структурного підрозділу, який сприятиме депутатам у їхній роботі в окрузі і зв’язку з виборцями.

Програма USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво» реалізується Фондом Східна Європа за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).