Презентація е-інструментів для громадськості у Миколаєві та Чернігові

Чтв, 24/11/2016 - 14:30

21 листопада у Миколаєві та 24 листопада у Чернігові було презентовано нові електронні ресурси, що допоможуть зробити діяльність Парламенту більш прозорою – «Портал громадського обговорення законопроектів» та Електронний реєстр громадських організацій (Е-реєстр НУО).

«Портал громадського обговорення законопроектів» розробила та підготувала до впровадження Програма USAID РАДА спільно з Апаратом Верховної Ради, відповідно до рекомендації Місії Європейського парламенту щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради"У відповідності до Плану заходів «Відкритий парламент», необхідним є забезпечення права громадян України коментувати законопроекти, які зареєстровані у ВРУ та є предметом громадського обговорення (з використанням, серед іншого, WEB інтерфейсу та новітніх ІТ засобів)."

Портал стає інструментом для залучення ширшого кола експертів задля вдосконалення національного законодавства. Ресурс надає можливість і комітету ініціювати  громадське обговорення законопроекту, і громадянам запропонувати обговорення. «Портал громадського обговорення законопроектів» дозволяє користувачу переглянути, які законопроекти на обговоренні, як проходить перебіг обговорення, отримати лінк на картку. Крім того, користувач може обговорити не лише документ в цілому, але і по статтях.

 В Електронному реєстрі громадських організацій зібрана інформація про громадські організації, з якими можуть співпрацювати комітети. В реєстрі зазначена повна інформація про організацію, сфери її діяльності, фінансування, інформацію про співробітників та контактні дані.

Для того, щоб потрапити до Електронного реєстру НУО, який розроблений Лабораторією законодавчих ініціатив, потрібно заповнити анкету:

Анкета: співпраця громадських об’єднань з комітетами ВРУ під час підготовки законопроектів.
 

Завантажити презентацію.

 

Рубрика: