Проект «Україна в Європі» допоможе налагодженню зв’язків українських парламентарів з їхніми європейськими колегами

Втр, 26/11/2019 - 22:30

Програма РАДА провела традиційну координаційну зустріч проектів технічної допомоги, які співпрацюють з Верховною Радою. Цього разу вона була присвячена питанням німецько-українського співробітництва у контексті парламентського розвитку.

У заході, зокрема, взяли участь програмний директор Центру ліберальної сучасності (Німеччина) Маттіа Неллес, президент Фонду Східна Європа Віктор Лях, керівник програм розвитку демократії та врядування Відділу сприяння розвитку демократії та врядування Регіональної місії USAID в Україні та Білорусі Олександр Піскун та директор Програми РАДА Ігор Когут.

Маттіа Неллес презентував новий проект «Україна в Європі». За його словами, цей проект допоможе українським парламентарям налагодити зв’язки з Берліном та Брюсселем.

Проект включає кілька напрямків діяльності. Так, він передбачає проведення практичних тренінгів для народних депутатів, організацію експертних дискусій з різних питань законотворчості та діяльності народних депутатів. Планується, що такі обговорення будуть стосуватись роботи у виборчих округах, питань децентралізації, німецько-українських стосунків.

Крім цього, проект передбачає проведення адвокаційних заходів, зокрема налагодження робочих контактів з німецькими політиками.

Віктор Лях наголосив на відкритості проекту для депутатів Верховної Ради, їхніх помічників та представників громадянського суспільства. Він вказав, що проект спиратиметься на існуючі потреби, відзначивши високий експертний потенціал Центру ліберальної сучасності.

Також президент Фонду Східна Європа висловив сподівання на те, що завдяки новому проекту позиція України буде почута в Берліні та Брюсселі.

Про співпрацю з парламентом України розповіли представники Німецького агенства з міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit - GIZ): Андреас фон Шуманн, який очолює Офіс політичних комунікацій в Києві, та заступниця директора проекту з реформи фінансової системи Олена Гордієнко.

Каріна Захарова, радник Кластеру енергоефективності українського бюро GIZ, презентувала досягнення проекту реформи сфери енергоефективності, згадавши про співпрацю з народними депутатами, а директор проекту GIZ у сфері боротьби зі змінами клімату Габріель Зауер наголосив, що GIZ допомагає Україні у наближенні до європейських стандартів.

Німецькі партнери зазначили, що вони покладають сподівання на продовження реформ та сподіваються на реалізацію можливостей, які з’явились завдяки оновленню парламенту країни.

Проект «Україна в Європі» впроваджується Фондом Східна Європа разом з Центром ліберальної сучасності (LibMod - Zentrum Liberale Moderne) за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини у партнерстві з Програмою РАДА. Термін його реалізації - з 1 вересня 2019 року по 31 грудня 2020 року.

Програма USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво» виконується Фондом Східна Європа за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).