Програма РАДА презентувала посібник «Правила оформлення проектів законів та основні вимоги законодавчої техніки»

Птн, 21/09/2018 - 10:30

Фотозвіт презентації методичного посібника «Правила оформлення проектів законів та основні вимоги законодавчої техніки». Публікацію підготували працівники Програми USAID РАДА спільно з Головним юридичним управлінням Апарату Верховної Ради України, щоб підвищити якість законодавства та надати методичні рекомендації для основних суб’єктів нормопроектування при написанні проектів законів.

Під час презентації Директор Програми РАДА Ігор Когут акцентував, що Програма РАДА спрямовує значні тренінгові, навчальні, методичні та інформаційні зусилля для підвищення якості законодавчого процесу: “Публікація з нормопроектування - вдосконалена версія попереднього видання, вона значно полегшена для сприйняття, має набагато більше візуалізації та прикладів”. Когут розповів, що Програма РАДА робить нові формати для того, щоб це було корисно для народних депутатів України, їх помічників, Апарату Верховної Ради України, міністерств, Адміністрації Президента та громадських організацій.

Когут також наголосив, що важливим моментом реформи парламенту є реформа законотворчого процесу, а саме формування політики, альтернативних рішень, написання білих книг, створення дослідницької служби.

Потім Когут надав слово Михайлу Теплюку, Заступнику Керівника Апарату - керівнику Головного юридичного управління при Верховній Раді України та автору посібника, який зазначив, що презентація посібника є логічним продовженням тих кроків, які робить Програма РАДА впродовж тривалого часу. Теплюк також поінформував, що у вересні стались декілька подій, після яких почали задумуватись про якість законів, які приймає парламент України. За його словами, суспільна вартість погано складених законів є надто великою. Теплюк зазначив, що це видання є результатом осмислення тих правил, які допоможуть зробити підготовку законопроектів більш якісними.

Володимир Крижанівський, старший консультант Програми USAID РАДА, народний депутат України 1-го скликання, також повідомив, що в авторів цієї книжки було бажання зробити посібник для тих, хто сідає вперше писати законопроект. За його словами, новообрані народні депутати України і їх команди зазвичай не мають досвіду в написанні проектів законів. Крижанівський також висловив надію, що ця публікація це має бути вступом до майбутнього коментаря до Закону України "Про Закони і нормативно-правові акти".