Програма РАДА презентувала у Верховній Раді України свої тренінгові програми

Пон, 02/03/2020 - 17:45

2 березня у Верховній Раді України відбулась презентація Тренінгового центру Програми USAID РАДА.

Центр проводить навчальні сесії для народних депутатів України, їхніх помічників та працівників Апарату парламенту.

Тренінговий центр Програми РАДА активно співпрацює з Апаратом ВРУ. Представники Апарату беруть участь у навчанні тренерів і проведенні тренінгів; вони також пропонують навчальні модулі для підвищення кваліфікації працівників Апарату.

З вітальним словом до присутніх звернулись Андрій Мельничук, заступник керівника Головного організаційного Управління Апарату ВР, та директор Програми USAID РАДА Ігор Когут.

Про особливості організації тренінгів методологію їх проведення розповіли заступниця директора Програми РАДА Тетяна Бібік та головна методистка центру Альона Доля.

Досвідом співпраці з Програмою РАДА при проведенні тренінгів ділились народні депутати України Роман Каптєлов та Вячеслав Рубльов.

Тренери Програми РАДА детально інформували про навчальні сесії, які вони проводять.

З 2016 року, коли центр був утворений, він провів 57 тренінгів.

Починаючи з серпня 2019, після дострокових парламентських виборів, він організував 29 навчальних сесій для народних депутатів Верховної Ради України ІХ скликання, їхніх помічників та працівників Апарату ВР; їх відвідали понад 80% новообраних депутатів та понад 500 помічників-консультантів.

Тренінги охоплюють наступні теми:

  • Регламент Верховної Ради України
  • Діяльність народного депутата України та його команди
  • Звітування перед виборцями
  • Основи громадянської парламентської просвіти
  • Аналіз публічної політики
  • Цифрова безпека та комунікація в онлайні
  • Основи державної політики та підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів для законодавчого процесу
  • Система електронного документообігу ВРУ

Співпраця Тренінгового центру Програми USAID РАДА з Апаратом Верховної Ради України відбувається в рамках Плану заходів щодо організації та проведення орієнтаційної сесії для новообраних народних депутатів України та навчання народних депутатів України та їхніх помічників-консультантів на 2019-2020 роки, а також в межах Плану заходів щодо інституційного забезпечення представницької функції народних депутатів України у виборчих округах на 2019-2020 роки в рамках співпраці між Апаратом Верховної Ради та Програмою USAID РАДА.

Програма USAID "РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво" виконується Фондом Східна Європа і реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).