Програма РАДА провела в Одесі Парламентську дискусію з питань підвищення його відповідальності та підзвітності

Втр, 07/05/2019 - 20:45

7 травня 2019 в Одесі відбулась дискусія, присвячена питанням відповідальності, відкритості Верховної Ради, та також підвищення ефективності її роботи. Тема заходу - «Відповідальний, підзвітний, демократичний парламент: як це?»

Співорганізатор заходу - Асоціація народних депутатів України.

Відкриваючи дискусію, спеціаліст з управління проектами Регіональної Місії USAID в Україні та Білорусі Марат Кюрчевський розповів про підтримку, яку USAID надає Україні для розвитку належного урядування, зокрема сприяючи становленню ВР як підзвітної та демократичної інституції.

На фото: виступає спеціаліст з управління проектами Регіональної Місії USAID в Україні та Білорусі Марат Кюрчевський

 

Андрій Шинькович, народний депутат України та президент Асоціації народних депутатів України, наголосив на небезпеці втрати спадковості влади в України та відповідальності депутата за виконання своїх повноважень.

На фото зліва направо: народні депутати України Андрій Шинькович та Сергій Гриневецький

 

Народний депутат України Олександр Кодола вказав на низький рівень обізнаності громадян щодо функцій різних органів влади, у тому числі повноважень парламентарів.

На фото: народний депутат України Олександр Кодола

 

Сергій Гриневецький, народний депутат України III та VI скликань, висловив свою думку щодо того, що влада в Україні є нелегітимною, в тому числі і Верховна Рада, внаслідок відсутності коаліції та порушень Регламенту при прийнятті законів.

Присутні мали змогу поставити запитання щодо ефективності роботи парламенту, його відкритості, реформування та багато інших.

Дискусію модерував директор Програми РАДА Ігор Когут.

На фото: директор Програми РАДА Ігор Когут

 

Програма USAID "РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво" виконується Фондом Східна Європа і реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

На фото справа наліво: керівниця Освітнього центру Верховної Ради України Марина Терещук та експерт зі зв'язків з парламентом Програми РАДА Леся Нечипоренко