Програма РАДА та Апарат ВР України допоможуть новим нардепам опанувати навички законотворчої діяльності та співпраці з виборцями

Срд, 05/06/2019 - 22:30

В Україні триває підготовка дострокових виборів до Верховної Ради. Після їх проведення виникне потреба навчання новообраних парламентарів, щоб вони могли ефективно виконувати свої законотворчі функції.

5 червня представники Програми USAID РАДА та Апарату ВР України зустрілись, щоб обговорити подальшу співпрацю щодо навчання нових парламентарів та їхніх команд.

У заході взяли участь заступник керівника Секретаріату Голови ВРУ Максим Хлапук, керівник Управління з питань проходження законопроектів та роботи з комітетами і депутатськими фракціями Головного організаційного управління Апарату ВРУ Володимир Зеленьов та головний консультант Головного організаційного управління Апарату ВРУ Наталія Ружицька. Програму РАДА представляли її директор Ігор Когут і експерт Програми Леся Нечипоренко.

На фото: керівник Управління з питань проходження законопроектів та роботи з комітетами і депутатськими фракціями Головного організаційного управління Апарату ВРУ Володимир Зеленьов та головний консультант Головного організаційного управління Апарату ВРУ Наталія Ружицька

 

Учасники обговорили організацію та проведення орієнтаційної сесії для новообраних народних депутатів України, а також питання навчання народних депутатів України та їхніх помічників-консультантів.

Планується, що Програма РАДА та Апарат ВР України співпрацюватимуть у підготовці посібника «Діяльність народного депутата України у Верховній Раді України» та розроблять пакет інформаційних матеріалів для новообраних парламентарів, які будуть розміщені на вебсайті ВР.

На фото: заступник керівника Секретаріату Голови ВРУ Максим Хлапук та експерт Програми РАДА Леся Нечипоренко

 

Крім того, Програма проведе для нардепів та їхніх помічників низку тренінгів, присвячених різним аспектам діяльності народного депутата, Регламенту ВРУ, аналізу державної політики, звітуванню парлемантарів перед виборцями, кібербезпеці тощо.

Програма USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво» реалізується Фондом Східна Європа за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).