Програма USAID РАДА і Апарат ВР України узгодили плани подальшої співпраці

Чтв, 04/04/2019 - 16:45

Програма USAID РАДА організувала координаційну зустріч з керівним складом Апарату Верховної Ради України. Вона була присвячена плануванню подальшої співпраці для підвищення ефективності діяльності українського Парламенту.

Захід тривав два дні, 2-3 квітня 2019 року. Він розпочався з того, що учасники обговорили питання корпоративної культури та цінностей. Значну увагу вони також приділили шляхам налагодження комунікації представників депутатського корпусу з громадськістю.

З презентаціями виступити представники Програми USAID РАДА та Апарату ВР України. Під час виступів піднімались теми співпраці щодо розвитку парламентського освітнього центру, створення дослідницької служби та організації навчання для новообраних народних депутатів та їхніх помічників-консультантів. Також учасники обговорили можливості покращення комунікації народних депутатів з виборцями.

Керівник парламентського освітнього центру Марина Терещук та заступник керівника Апарату ВР України Микола Шевчук розповіли про створення парламентського освітнього центру. Його робота буде спрямована на покращення обізнаності людей щодо діяльності Верховної Ради. Поки що його основною цільовою аудиторією стануть школярі; пізніше він надаватиме освітні послуги і для інших категорій громадян.

Микола Шевчук, заступник керівника Апарату ВР України: «Кілька днів тому було підписане розпорядження про створення освітнього центру, є робоча група, яка займатиметься питаннями його розвитку; до її складу входять і народні депутати, і працівники Апарату. І ми бачимо дуже виклику перспективу існування цього центру, який сприятиме кращому розумінню ролі парламенту, зокрема серед молоді.»

Створенню дослідницької служби при Верховній Раді України була присвячений спільний виступ менеджера програм Програми РАДА Любомира Гультая та заступника керівника Апарату, керівника Головного юридичного управління Михайла Теплюка.

Формування дослідницького центру передбачене Рекомендацію №37 Дорожньої карти, яку  у свій час підготувала Місія Європарламенту щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України. Планується, що нова структура буде сформована на основі існуючих адміністративних структурних одиниць ВР України, включно з бібліотекою ВР та  Інститутом законодавства.

Любомир Гультай анонсував Програму стажування, яка діятиме при Інформаційно-дослідницькому центрі.

Михайло Теплюк, заступник керівника Апарату ВР, керівника Головного юридичного управління Апарату: «Створення дослідницької служби – надійний інструмент парламенту, для того щоб бути автономним, серед іншого, і в оцінці ініціатив уряду. Особливо якщо ми говоримо не лише про прийняття законів, а й щоб ми системно здійснювали державну політику.»

Про можливості вдосконалення системи навчання новообраних депутатів та помічників-консультантів розповіли експерт з питань посилення парламенту Програми РАДА Леся Нечипоренко, заступник керівника Секретаріату Голови Верховної Ради України Максим Хлапук та головний консультант Головного організаційного управління Наталія Ружицька.

Окремий блок питань стосувався покращення комунікації народних депутатів з виборцями. Про роботу, проведену в цьому напрямку в рамках Програми USAID РАДА, а також про плани подальшої діяльності, розповіла експертка Леся Нечипоренко. Заступник керівника Управління по зв’язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Апарату ВР Валентина Рудковська детально зупинилась на комунікаційних потребах народних депутатів при роботі в округах.

Під час роботи в групах присутні окреслили шляхи досягнення вказаний вище цілей.

Петро Боднар, перший заступник керівника Апарату ВР: «Мої очікування щодо сьогоднішньої зустрічі повністю справдились. Я, зокрема, радий, що ми обговорили корпоративну культуру, спільні цінності, які є основою для нашої спільної роботи»

Очікується, що результатом зустрічі стане покращення співпраці Програми USAID РАДА і Апарату ВР України задля підвищення ефективності роботи Верховної Ради України та подальшого розвитку українського парламентаризму загалом.

Ігор Когут, директор Програми USAID РАДА: «Вже кілька років ми допомагаємо Верховній Раді, стоїмо поруч, і хотіли б і далі продовжувати нашу спільну роботу для підвищення ефективності роботи Парламенту. І ми дуже раді, що відбулась ця зустріч, на якій ми узгодили подальші плати щодо нашої співпраці з Апаратом Верховної Ради».

Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа: «Наш фонд – українська громадська організація, яка здатна забезпечити «спадковість» програм допомоги Верховній Раді. І ми готові спрямовувати всі ресурси нашого фонду на те, щоб давати можливість Парламенту, Апарату постійно розвиватись.»