Програма USAID РАДА навчила парламентських журналістів Регламенту Верховної Ради

Птн, 02/02/2018 - 12:45

Вперше за час спільної роботи із парламентом Програма USAID РАДА організувала тренінг для парламентських журналістів 1 лютого, щоб поглибити їх знання та навички під час висвітлення роботи Верховної Ради.

Тренінг відкрили директор Програми USAID РАДА Ігор Когут, голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар, керівник Прес-служби Ірина Кармелюк та заступник Керівника Апарату Верховної Ради України Микола Шевчук.

Досвідчені тренери Програми USAID РАДА Володимир Крижанівський та Катерина Паригіна відповіли на питання журналістів, а також вказали на найпоширеніші помилки у журналістських матеріалах.

“Питання співпраці із мас-медіа є вагомим компонентом Програми USAID РАДА, що включає прес-тури журналістів з депутатами в рамках Проекту Модельний округ, прес-тури регіональних журналістів до Верховної Ради, організація прес-конференції Голови Верховної Ради Андрія Парубія, навчання журналістів Регламенту. Ми далі будемо продовжувати та розвивати роботу із представниками засобів масової інформації та надавати підтримку Верховній Раді,” - підкреслив Ігор Когут, директор Програми USAID РАДА.

Голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар повідомила, що в її розумінні парламент для того, щоб приймати закони: “Журналісти, на жаль, недостатньо відстежують роботу депутатів в комітетах. Пройде ще не одна каденція поки ми зрозуміємо, що політиків потрібно оцінювати за результатами. Окрім цього ми повинні цінувати якісну аналітичну інформацію. Від журналістів залежить яка в нас буде країна”.

За словами Ірини Кармелюк, керівника Прес-служби Верховної Ради України,
“завдяки Програмі USAID РАДА, Апарат Верховної Ради отримав якісну аналітику про те як працюють прес-служби в інших країнах, як створюються прес-центри. Я сподіваюся на подальшу плідну співпрацю та розширення досліджень”.

Микола Шевчук, Заступник Керівника Апарату Верховної Ради України, повідомив, що Голова Верховної Ради підписав комунікаційну стратегію Верховної Ради: “Одним з розділів якої є комунікація із журналістами. Сьогоднішній захід означає започаткування нової комунікації з пресою, яку ми будемо вибудовувати разом із прес-службою”.