Програма USAID РАДА організувала дискусію про годину питань до Уряду як інструмент парламентського контролю

Втр, 17/10/2017 - 17:30

У березні 2016 року до уваги народних депутатів України було запропоновано Дорожню карту щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України, розроблену Місією Європейського парламенту з оцінки потреб Верховної Ради України.
 
В продовження заходів з підтримки парламентської реформи Програма USAID РАДА організувала 13 жовтня 2017 року круглий стіл на тему «Година питань до Уряду як інструмент парламентського контролю», що відбувся в рамках проведення 10 регламентних дискусій, метою яких є сприяння імплементації парламентської реформи.
 
Дискусія охопила наступні питання:
а) Проблеми реалізації чинного інструментарію «години запитань до Уряду»;
б) «Година» чи «день» запитань до Уряду?
в) Міжнародний досвід проведення «години питань до Уряду».

Ігор Когут, Директор Програми USAID РАДА

Одною із пріоритених реформ для нас за останній час стала парламентська реформа. Ми з нашими партнерами займаємося підготовкою білих книг, питанням кадрів, тренінговими програмами, розвитком персоналу. Ми запропонували громадянам портал електронних петицій до ВР і громадського обговорення законопроектів ВР. 

Наразі ми маємо три ключових завдання: 
 - поліпшення комунікації народних депутатів, членів парламенту із виборцями (відомим прикладом є Ініціатива Програми USAID РАДА Модельний Округ. Ми навчаємо кращих практик як вибудовувати комунікацію в окрузі) 
- ведення моніторингу діяльності депутатів, парламенту організованою громадськістю. Цей формат мав би слугувати інформацією для змі, громадян, щоб краще розуміти вр
 - посилення контролю законодавчої влади над виконавчою. Ми спільно з Апаратом ВР говоримо про роль і значення комітетів в цьому процесі. Минулого тижня організовували дискусію 

 

 

 

Рубрика: