Програма USAID РАДА провела тренінг в рамках ініціативи модельний округ для українських та латвійських парламентарів

Пон, 02/10/2017 - 11:00

29 вересня - 1 жовтня Програма USAID РАДА провела тренінг в Чернігові в рамках ініціативи модельний округ з депутатами ВР та Латвійського Сейму. Депутати та їхні команди обмінювалися досвідом з організації роботи в окрузі, обговорювали сучасні комунікаційні інструменти, які Програма USAID РАДА надавала учасникам з метою налагодження діалогу з виборцями на новому рівні («таун-холи», публічні звіти перед місцевими радами та виборцями округу, прес-тури регіональних журналістів до ВР, тренінги, навчання та заходи просвітницької роботи з громадськістю. У заході взяли участь народні депутати України Олександр Кодола, Ігор Гузь, Вікторія Сюмар, Олександр Черненко, Павло Різаненко, Віталій Сташук та депутатиСейму Латвійської Республіки Айнарса Межуліса, Сергейса Долгополовса, Нелі Клейнберга та Крістіне Вітола.

В перший день учасники відвідали Почесне консульство Латвійської Республіки в Чернігові. Вони зустрілися з Почесним консулом Латвійської Республіки в Чернігові та області Оленою Вишняковою, яка під час зустрічі зазначила: "Завдяки подібним тренінгам можна не лише обмінятися важливим досвідом щодо реформування місцевого самоврядування, а й поліпшити міжособистісні контакти, а це означає - зміцнити дружні та культурні зв'язки між Україною та Латвією".

Упродовже тренінгу на депутатів чекала насичена та цікава програма в Чернігові та Ніжині. Вони презентували роботу своїх команд, працювали в групах над аналізом ефективності форматів роботи з громадськістю, місцевим самоврядуванням, обговорювали нові форми для роботи в окрузі.

Під час тренінгу депутати ознайомилися із процесом децентралізації та створення місцевих громад на території  209 виборчого округу. 

В ході тренінгу в рамках ініціативи модельний округ Програми USAID РАДА відбулися дебати за Оксфордською моделлю на тему: "Чи можуть стати об'єднано-територіальні громади реальними господарями?"
Учасники вдосконалили навички презентації своїх позицій щодо децентралізації, обмінялися українсько-латвійським досвідом.

Проект "Модельний округ" має на меті зробити більш ефективною комунікацію між депутатом парламенту і громадянами, таким чином покращивши представництво громадськості в законодавчому процесі.