Програма USAID РАДА провела у Рівному тренінг для помічників-консультантів народних депутатів

Чтв, 18/04/2019 - 16:00

Мета тренінгу полягала у тому, щоб покращити знання та навички помічників-консультантів народних депутатів щодо роботи депутатів у Верховній Раді та виборчих округах.

Захід пройшов 17-18 квітня. Він відбувся у рамках впровадження проекту «Модельний округ», який є одним з напрямків діяльності Програми USAID РАДА.

Проект «Модельний округ», покликаний створити найбільш ефективну модель комунікації та взаємодії народних депутатів з виборцями, більше інформації тут http://www.radaprogram.org/sites/default/files/publications/download_file.pdf.

У попередній період Програма в рамках реалізації проекту «Модельний округ» співпрацювала з 7 народними депутатами, які представляли як мажоритарні округи, так і були обрані за партійними списками.

З січня 2019 року діяльність Програми РАДА продовжено на 1,5 роки. В рамках продовження роботи проекту «Модельний округ» кращі практики планується поширити на чотири регіони (Схід, Захід, Північ, Південь), розширити роботу з різними категоріями виборців (НУО, місцеве самоврядування, ЗМІ, бізнес-асоціації, ін.), а також інституціоналізувати кращий досвід через Апарат Верховної Ради.

Зокрема, в рамках інституціоналізації компоненту «Модельний округ» в Апараті Верховної Ради планується створити окремий структурний підрозділ, який сприятиме депутатам у їхній роботі в окрузі і зв’язку з виборцями. На сьогодні вже погоджено перші кроки до створення такого підрозділу на базі Управління по зв'язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Апарату ВР.

Програма USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво» реалізується Фондом Східна Європа за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).