Програма USAID РАДА спільно з Представництвом Фонду Фрідріха Науманна в Україні організувала семінар про посилення співпраці народних депутатів та виборців

Втр, 18/09/2018 - 13:00

Програма USAID РАДА у співпраці з Представництвом Фонду Фрідріха Науманна в Україні організовувала практичний семінар за участі Манфреда Ріхтера на тему: «Моделі та інструменти комунікації депутата в окрузі» 17 вересня. Близько 30 учасників - народні депутати України, помічники-консультанти, представники відповідальних структурних підрозділів Апарату Верховної Ради обмінялися досвідом та найкращими практиками взаємодії з громадянами в округах.

Семінар відбувся в рамках візиту Манфреда Ріхтера - члена Правління Фонду Фрідріха Науманна, експерта з питань політики та виборчих кампаній, депутат Бундестагу 1987-1994 років.

Під час воркшопу учасники зацікавилися німецьким досвідом комунікації в передвиборчий період, особистих прийомів громадян, взаємодією з місцевою владою, медіа та через соціальні мережі.    

Манфред Ріхтер, член Правління Фонду Фрідріха Науманна, експерт з питань політики та виборчих кампаній, депутат Бундестагу 1987-1994 років, зауважив, що депутати часто роблять багато помилок у комунікації з громадянами. Ріхтер повідомив, що один раз на місяць проводить особисті прийоми, хоча інколи люди мають нереальні уявлення про можливості депутата. Під час виступу Ріхтер зауважив, що найкраще підтримувати прямий контакт з виборцями (звернення, зустрічі). Він повідомив, що в своєму окрузі я також використовую телебачення, місцеву друковану пресу та онлайн медіа.

«Депутату треба шукати такі канали комунікації, які викликають довіру в населення,» - заявив Ріхтер. «Швидкість з якою треба реагувати постійно зростає, тому потрібно мати команду».

Окрім цього, Ріхтер висловив переконання, що депутати мають формулювати  меседжі ми так формулювати, щоб було цікаво людям та щоб класичні медіа їх сприймали: «Пам’ятайте, що головне - який ви меседж подаєте, і як ви його подаєте».

Ігор Когут, Директор Програми РАДА, зазначив, що депутати комунікують з громадянами щоб пояснювати державну політику, законодавчий процес, свою діяльність у парламенті.

Когут повідомив, що Програма РАДА на практиці проекту Модельний Округ поліпшує комунікацію народних депутатів з виборцями. Експерти Програми РАДА пропонували народним депутатам України різноманітні сучасні формати комунікації з виборцями, організаціями громадянського суспільства, медіа, бізнесом. Когут підкреслив, що за останні кілька років існування проекту Модельний Округ помітно як змінювалася комунікація з виборцями, а саме завдяки організації форумів, тренінгів, публічних звітувань, міських зібрань та прес-турів.