Програма USAID РАДА та Управління по зв'язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Апарату ВР України працюють над покращенням взаємодії депутатів та виборців

Втр, 19/03/2019 - 18:30

Програма USAID РАДА  та Управління по зв'язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Апарату ВР України провели робочу зустріч в рамках реалізації проекту «Модельний округ». Вони обговорили питання покращення комунікації народних депутатів та виборців.

З боку Програми участь у заході взяли її директор Ігор Когут, заступниця директора Тетяна Бібік, експерт з електронного парламенту Сергій Чередніченко та менеджер проекту «Модельний округ» Леся Нечипоренко.

Зустріч відбулась 19 березня 2019 р.

Під час заходу керівник Управління Григорій Скопненко представив попередні результати опитування народних депутатів щодо викликів, які виникають перед ними при роботі в округах, зокрема при комунікації з виборцями, громадськими організаціями та органами місцевого самоврядування.

Учасники домовились продовжити роботу з аналізу комунікаційних потреб депутатів та виборців для визначення шляхів вирішення наявних проблем.

Присутні обговорили шляхи покращення роботи веб-сайту Верховної Ради України, зокрема вдосконалення системи пошуку інформації.

Крім цього, представники Управління висловили зацікавленість у проведенні тренінгу з кібернетичної гігієни для співробітників Апарату ВР, депутатів та їхніх помічників. Впровадження проекту «Модельний округ» - один з напрямків діяльності Програми USAID РАДА. Його мета - створити найбільш ефективну модель комунікації та взаємодії народних депутатів з виборцями. Більш детальна інформації про нього міститься за посиланням http://www.radaprogram.org/sites/default/files/publications/download_file.pdf

У рамках реалізації проекту в попередній період Програма USAID РАДА налагодила співпрацю з 7 народними депутатами. В наступній фазі проекту передбачається поширити кращі практики на чотири регіони (Схід, Захід, Північ, Південь) а також  розширити роботу з різними категоріями виборців (НУО, місцеве самоврядування, ЗМІ, бізнес-асоціації, ін.).

В рамках проекту передбачається також створення в Апараті Верховної Ради окремого структурного підрозділу, який сприятиме депутатам у їхній роботі в окрузі і зв’язку з виборцями.

Задля планування діяльності такого підрозділу здійснюється опитування народних депутатів та їхніх помічників-консультантів. З цією ж метою проводяться фокус-групи з виборцями. Станом на березень вже відбулися 3 фокус-групи - у Львові, Дніпрі та Сумах. У них взяли участь представники неурядових організацій, Верховної Ради України, органів місцевого самоврядування, бізнесу та ЗМІ.

Програма USAID "РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво" реалізується Фондом Східна Європа за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).