Програма USAID РАДА започаткувала координацію програм технічної допомоги в сфері громадянської освіти

Птн, 02/03/2018 - 11:00

Кожного місяця представники проектів технічної допомоги та парламенту збираються в офісі Програми USAID РАДА, щоб обговорити актуальні новини. Темою зустрічі 28 лютого стала громадянська освіта. Програма USAID РАДА зібрала організації, щоб започаткувати процес координації в сфері залучення громадян до законодавчого процесу. 

Директор Програми USAID РАДА Ігор Когут, відкриваючи засідання, повідомив:

«Тема громадянської освіти актуалізується щодня подіями у Верховній Раді, наближенням виборів, процесами становлення політичної системи та посиленням участі громадян в політичному житті країни.

Для Програми USAID РАДА стимулом до сьогоднішньої теми є не лише наші програмні обов’язки, а й наша систематична діяльність у роботі з громадськістю. Ми вирішили запросити програми, щоб започаткувати координацію між проектами технічної допомоги. Це й реалізація програми «Модельні округи», залучення громадськості до законотворчого процесу, моніторингу та контролю діяльності парламенту».

Джордж Кохабідзе, IFES Україна:

Основний фокус нашої презентації - це курс громадянської освіти "Демократія: від теорії до практики", який IFES запровадить у 8 університетах восени цього року. Методологія курсу тісно співпадає з Хартією Ради Європи з освіти для демократичного громадянства й освіти з прав людини. Курс також тісно пов'язаний з баченням як сприяти активній участі Міністерства освіти і науки України.

Мета полягає у зміцненні не лише знань, а й навичок, цінностей та поглядів. Зміст курсу охоплює гендерну рівність, права меншин, верховенство права та інші пов'язані теми.

 

 
 
Світлана МатвієнкоГолова Ради Лабораторії законодавчих ініціатив:
Завдяки Програмі USAID РАДА ми змогли опублікувати видання, які зараз слугують початком для багатьох проектів. Коли ми прописували компонент громадянської освіти, ми вирішили, що він буде націлений на підвищення знань. Ми бачили за мету досягнення більш активного залучення громадян до законотворчого процесу, формування позиції для контролю над владою, політики, розбудову демократичних інституцій.   
 
 

 

Катерина Паригіна, менеджер проектів Інтерньюз-Україна

Якщо сформувати блоками наші напрацювання, то це будуть: 1) ролики і фільми освітнього напряму 2) вебінари спільно з Лабораторією Законодавчих Ініціатив 3) інформаційні кампанії 4) публічні заходи.

З 2015 року ми випустили ряд роликів та фільмів для дітей про парламентські процеси, функції Верховної Ради. У 2017 році ми також відзняли фільм, який детально розповідає про бюджетний процес. Ми поширюємо наші відео у соціальних медіа, під час публічних заходів та на Телеканалі РАДА. Цього року в нашому робочому плані стоїть популяризація роликів на національних телеканалах.

Окрім цього, ми провели вебінари, де учасники могли поставити питання, а також тренінги з комунікацій для представників міністерств.

Щоб інституціоналізувати наші напрацювання, ми випустили 2 посібники про комунікацію реформ та практичні рекомендації організації медіа-заходів.

Також ми проводили публічні звітування депутатів та зараз в процесі розробки Інфобусу разом з Верховною Радою.

 

 
Андрій Савчуканалітик ОПОРИ щодо роботи моніторингу парламенту

В рамках Програми USAID РАДА ми провели 268 заходів (публічні дискусії, прес-конференції, лекції в уніврситетах, тренінги та інформаційні форуми) для різних аудиторій в 2015-2017 рр. Як ми бачимо за нашим підрахунком понад 4,000 осіб відвідали наші публічні заходи.

Ми також випустили телепрограми “Дорогі депутати” та “Парламент.Re:форма”, за що отримали нагороду “Честь професії” у спецномінації “Будуємо нову Україну разом”.

Більше того, ми розробили інструменти моніторингу Парламенту: Портал Рада Програма, сервіс “Вони голосують за тебе” та мапу приймалень, округів, карту субвенцій.