Розпочалась програма стажування молоді у Інформаційно-дослідницькому центрі ВР

Втр, 13/10/2020 - 22:30

Програма РАДА провела ознайомчу сесію для інтернів Інформаційно-дослідницького центру при Верховній Раді України (ІДЦ).

З вітальним словом до них, зокрема, звернувся заступник Керівника Апарату ВР Андрій Мельничук. Він вказав на потребу запозичувати найкращі світові практики дослідницьких служб.

Він також зазначив, говорячи про діяльність ІДЦ: «Ця робота дуже важлива для нас, і ми будемо дуже вдячні за активну співпрацю в рамках програми».

Заступниця директора Програми РАДА Тетяна Бібік наголосила на важливості програми стажування.

 

«Одним із завдань нашої Програми є підсилення аналітичної спроможності Верховної Ради. Програма стажування – дуже важливий майданчик, який дозволяє відпрацювати модель якісних рішень, які будуть згодом прийматись Верховною Радою», - зазначила пані Тетяна.

Директор Програми РАДА Ігор Когут детальніше зупинився на історії діяльності зі створення парламентської дослідницької служби. При цьому він наголосив на наявності у Верховній Раді ефективних експертних установ: Головного юридичного управління, Науково-експертного управління Апарату ВР, а також секретаріатів комітетів, які забезпечують всі стадії законодавчого процесу.

«Відповідальність, яка лягає на кожного інтерна, надзвичайно висока. Вже зовсім скоро вам доведеться робити довідки на запити, які щодня надходять від народних депутатів і комітетів Верховної Ради»,- зазначив він, звертаючись до учасників Програми стажування.

Народна депутатка України Олена Мошенець розповіла про власний досвід співпраці з Інформаційно-дослідницьким центром. Вона вказала, що дуже активно використовує інформаційні довідки у власній депутатській діяльності.

«Всі процеси пришвидшуються, інформації стає більше. ЇЇ потрібно швидше і якісніше аналізувати, і допомога нам дуже необхідна»,– зазначила народний депутат, говорячи про важливість діяльності ІДЦ.

Перший заступник керівника Головного юридичного управління Апарату ВР Аркадій Нижник наголосив на важливості тих навичок, які інтерни здобудуть під час стажування. Крім того, він позитивно відзначив роботу ІДЦ.

«Ми дуже часто використовуємо матеріали Інформаційно-дослідницького центру. Я вдячний, що вони є, і ця інформаційна база поступово створюється»,- сказав він.

Менторка Програми РАДА Наталка Гнидюк запевнила учасників програми стажування у важливості тих аналітичних навичок, які вони отримають, для прийняття ефективних рішень.

Вона також сказала: «Дослідницька служба – інформаційно-аналітичний хаб парламенту. Саме основне, для чого потрібна ця служба – це допомогти парламентарям отримати доступ до достовірної інформації».

Учасників програми стажування представила Яна Деркач, програмний координатор Програми РАДА.

Про функції та структуру Верховної Ради під час цієї ознайомчої сесії розповіла тренерка Програми РАДА Яна Вертеба.

Захід відбувся 12 жовтня.

Крім ознайомчої сесії, інтерни також пройдуть навчання з підготовки інформаційно-аналітичних довідок, яке триватиме до 16 жовтня.

Інтерни готуватимуть аналітичні матеріали на запити народних депутатів України, комітетів та Апарату ВР.

Програма стажування діятиме до червня 2021.

Програма РАДА надає підтримку Інформаційно-дослідницькому центру при Верховній Раді України, який є прототипом майбутньої парламентської дослідницької служби.