«Смарт округ» покращить комунікацію між виборцям, народними депутатами та органами самоврядування

Птн, 25/09/2020 - 16:30

Відбулась презентація проєкту «Смарт округ». Це онлайн-ресурс, який було створено за ініціативи народного депутата України Романа Каптєлова для комунікації з виборцями та ефективного залучення місцевого самоврядування до співпраці.

Для чого було створено ресурс? Як він допомагає налагодити співпрацю між виборцями та депутатом? І які функціональні рішення пропонує своїм користувачам? Про все це говорили учасники презентації, яку організували команда Романа Каптєлова та Програма USAID РАДА.

З вітальним словом до учасників звернувся представник Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Едгар Мейсон. Він зазначив, що епідемія коронавірусу спонукала парламентарів впроваджувати нові інструменти роботи в округах та комунікації з виборцями. Також він інформував про компонент Програми РАДА «Модельний округ», спрямований на покращення співпраці виборців з народними депутатами.

«Тісна комунікація з виборцями, використання сучасних інструментів та активне залучення громадськості підвищить ефективність репрезентативної функції народних депутатів»,– сказав пан Мейсон.

Народний депутат Україні Роман Каптєлов представив портал, познайомивши учасників з перевагами його використання. Він розповів про систему обробки запитів від жителів регіону, впроваджену на сайті.

Пан Роман нагадав, що значна частина запитів від громадян до народного депутата стосуються сфери відповідальності місцевих органів влади, і сайт дозволяє спрямовувати такі запити для ефективного вирішення проблем.

«Даний сайт дозволяє скоротити комунікацію між депутатами, виборцями та місцевими органами влади»,– сказав народний депутат.

Також Роман Каптєлов поділився планами щодо подальшого розширення можливостей ресурсу. Так, передбачається, що у майбутньому користувачі матимуть можливість голосувати за ті чи інші інфраструктурні проекти, що потребують фінансування. Крім цього, на сайті з’явиться екологічна карта.

Народний депутат повідомив, що портал буде переданий громаді.

Звертаючись до учасників, директор Програми РАДА Ігор Когут підкреслив, що такий ресурс змінює сам характер комунікації виборців з депутатами.

Він, зокрема, сказав: «Цей ресурс, «Розумний округ», створює передумови, щоб різні середовища,– чи це місцеве самоврядування, чи це лікарі, чи екологи,– могли спільно виробляти певну позицію».

Директор Програми РАДА вказав на потребу проведення освітніх заходів, щоб більше людей навчились користуватись порталом.

Керівник програм розвитку демократії та врядування Відділу сприяння розвитку демократії та врядування Регіональної місії USAID в Україні та Білорусі Олександр Піскун наголосив, що виборці мають бути включені в законодавчий процес. Для цього вже були створені електронні інструменти, наприклад «Електронна петиція».

«Ситуація з коронавірусом певною мірою підштовхнула нас до того, що потрібно використати можливості електронного урядування для залучення людей до виконання Верховною Радою її функцій: представницької, законодавчої та наглядової»,– відзначив представник USAID.

За його словами, такий проект – можливість залучити людей до безпосереднього управління державою.

Також Олександр Піскун запевнив, що USAID буде підтримувати цю ініціативу, щоб поширити її на інших народних депутатів та місцеве самоврядування.

Представниця компанії-розробника порталу Аліна Безбабних детально розповіла про структуру сайту та особливості роботи з запитами.

Переглянути відеозапис заходу можна за посиланням.