Стартує Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Пон, 22/01/2018 - 15:15

22 січня 2018 року, Київ – Сьогодні стартує 23-я Програма стажування в Апараті Верховної Ради України. Програма триватиме 6 місяців, протягом яких 50 її учасників (інтернів) стажуватимуться у секретаріатах комітетів та структурних підрозділах Апарату ВРУ. Програма надає можливість молодим професіоналам пройти стажування у Верховній Раді України, залучає їх до законотворчого процесу, а також є своєрідною платформою, яка готує нову професійну політичну еліту України.

Цього року вперше з часу заснування в 1995 році учасники Програми, які стажуватимуться повний день, будуть отримувати іменні стипендії від Верховної Ради України. Відповідну постанову український Парламент підтримав наприкінці 2017 року. З моменту заснування Програму підтримує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), зокрема з 2014 року фінансова та експертна підтримка надається в рамках Програми USAID «РАДА», що виконується Фондом Східна Європа. Відтепер Програма адміністративно та фінансово забезпечуватиметься Верховною Радою та ГО «Ліга інтернів», що забезпечить сталість та функціонування програми стажування у майбутньому. Програма USAID «РАДА» передала всю необхідну методологію адміністрування Програмою та надалі продовжуватиме надавати необхідну підтримку.

Протягом шести місяців інтерни будуть брати участь у законопроектній роботі, здійснюватимуть аналітичні дослідження, допомагатимуть своєму структурному підрозділу в проведенні комітетських, парламентських слухань, круглих столів, фахових заходів тощо. Особливу увагу буде приділено навчанню учасників – вони прослухають низку лекцій про роботу Парламенту та взаємодію з іншими органами влади, законотворчий процес, особливості державної служби тощо. Розвитку лідерського потенціалу інтернів сприятимуть зустрічі з народними депутатами, політичними та громадськими діячами, науковцями.

Починаючи з 1995 року учасниками Програми стало близько 1700 осіб, 4 з яких були обрані народними депутатами України. Сьогодні це – єдина офіційна програма стажування молоді в стінах українського Парламенту, що реалізується Апаратом ВРУ та ГО «Ліга інтернів» відповідно до Меморандуму про співпрацю, підписаного у листопаді 2015 року. Окрім того, окремі заходи Програми проходять за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, Фонду підтримки будівельної галузі, Фонду імені Катерини Ковшевич.

 

За детальнішою інформацією звертайтеся:

Мар’яна Добоні, менеджер з комунікації ГО «Ліга інтернів»: 066-335-82-83, 093-824-78-39, liga.interniv@gmail.com;

Катерина Копчук, менеджер із зв‘язків з громадськістю Фонду Східна Європа: 044-200-38-24, kkopchuk@eef.org.ua.