У офісі Програми РАДА обговорили законодавчий процес та питання конституційної реформи

Чтв, 27/02/2020 - 17:00

Центр політико-правових реформ провів конституційний бранч. Він відбувся у офісі Програми USAID РАДА.

Учасники обговорили цілий ряд питань. Серед них зміни до Конституції України, висновки Конституційного Суду, право законодавчої ініціативи, особливості законодавчої процедури та можливості її вдосконалення, відкликання депутатів тощо.

Зокрема, Володимир Шаповал,– доктор юридичних наук, суддя Конституційного Суду України, керівник Центральної виборчої комісії України у 2007-2013 роках,– надав свою оцінку діяльності Верховної Ради 9-го скликання. Він також поділився своїм баченням реалізації народної законодавчої ініціативи, переформатування уряду, використання електронних петицій та проведення референдуму.

Учасниками сьогоднішнього заходу також були голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко, член Правління ЦППР та керівник проектів з конституційного права Юлія Кириченко, директор Програми РАДА Ігор Когут, народні депутати Павло Фролов, Вадим Галайчук та Олена Мошенець та інші.

Конституційний бранч відбувся в межах проекту ЦППР «Посилення ролі експертної громадськості у процесі зміни Конституції в Парламенті», що є частиною Програми USAID РАДА.

Програма USAID "РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво" виконується Фондом Східна Європа і реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).