У рамках Програми USAID РАДА започатковано серію конституційних семінарів

Пон, 20/04/2015 - 20:30

Семінаром "Конституційні засади децентралізації" Лабораторія законодавчих ініціатив (ЛЗІ) у рамках Програми USAID РАДА започаткувала серію таких заходів з обговорення пропозицій щодо змін до Конституції України. Семінар відбувся за сприяння Голови Верховної Ради Володимира Гройсмана, який також очолює нещодавно створену Президентом України Конституційну комісію.

Участь у заході взяли народні депутати України, працівники Апарату ВРУ, представники центральних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, незалежні експерти та науковці. Учасників привітали Ігор Когут, голова Ради ЛЗІ, Кіра Мітре, заступник директора відділу демократії та врядування Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), і професор Володимир Шаповал, суддя Конституційного Суду України в 1996-2005 рр. і голова ЦВК у 2007-2013 рр.

Під час семінару були обговорені концептуальні бачення конституційних аспектів децентралізації, напрацьовані однією із експертних груп, та посилення місцевого самоврядування в Україні, презентовані результати публічних обговорень підходів до децентралізації.

За словами пана Когута, який є членом Конституційної комісії, цією серією семінарів "Лабораторія законодавчих ініціатив" має на меті сприяти широкому суспільному залученню до процесу формування нової редакції Конституції України".